IMBIRIADA Fighters Night 4 – wyniki i relacja

11650856_1112805848736885_2047495568_n

20 czerwca 2015 roku w Ożarowie Mazowieckim odbyła się czwarta edycja gali Fighters Night. Tak jak w poprzednich edycjach, tak i w tej mogliśmy w ringu obejrzeć wielu świetnych zawodników zrzeszonych w szeregach PZKB. Wśród pojedynków został rozegrany jeden, którego stawką był pas Międzynarodowego Mistrza Polski w wadze -75 kg. Zapraszamy do zapoznania się z opisem walk, które odbyły się w MCC Mazurkas. Więcej materiałów, między innymi wywiady, wkrótce.

W pierwszej walce wieczoru wystąpili Hubert Ulikowski i Krzysztof Kucharzyk. Walka była szybka, czysta i przede wszystkim emocjonująca, bo zawodnicy na zmianę zdobywali i tracili przewagę w ringu. Ostatecznie zwyciężył Hubert Ulikowski, który zdecydowanie lepiej pracował w końcówkach rund.

Druga walka, starcie pomiędzy Mateuszem Rycerskim i Dawidem Świerczyńskim, zakończyła się w przerwie po pierwszej rundzie. Dawid Świerczyński doznał kontuzji stopy i nie wyszedł do drugiego starcia. Mateusz Rycerski zwycięża przez RSC.

Do rewanżu za finał Mistrzostw Polski Low kick przystąpili Patryk Proszek i Jarosław Zawodni. Walka była bardzo twarda i obaj zawodnicy nie ustępowali do ostatniego gongu, ale to Jarosław Zawodni od połowy walki zaczął zdobywać przewagę i nie oddał jej aż do końca walki. Patryk Proszek jak zwykle imponował nieustępliwością w ringu i niebywałą odpornością, ale tym razem nie udało mu się powtórzyć efektownego KO z finału MP.

W kolejnej walce Arkadiusz Kaszuba podejmował kończącego 37 lat weterana polskich ringów – Przemysława Ziemnickiego. W tym starciu triumfowała młodość i świeżość zawodnika z Rzeszowa. Walka należała zdecydowanie do tych “najlepiej dopingowanych” podczas gali, a to ze względu na fakt, że Ziemnicki jest zawodnikiem lokalnym. Arek notuje drugie z rzędu zwycięstwo na galach Fighters Night i chyba może być spokojny o angaż w karcie walk kolejnej gali.

Iwona Nieroda z Diamentu Pstrągowa podejmowała w ringu doświadczoną Oksane Romanovą. Walka od początku toczyła się pod dyktando zawodniczki z Pstrągowej. Iwona bardzo dobrze zatrzymywała w dystansie swoją rywalkę oraz systematycznie i skutecznie karciła ją zarówno akcjami bokserskimi jak i kopnięciami. Tym samym Nieroda notuje kolejne zwycięstwo w swojej zawodowej karierze.

W kolejnym międzynarodowym starciu Michał Turyński pokonał na punkty Radovana Kullę ze Słowacji. Zawodnik z Wrocławia kilka razy bardzo efektownie wyciął swojego rywala co spotkało się z aprobatą zgromadzonej publiczności. Przez pełne trzy rundy Turyński skutecznie neutralizował największe atuty Kulli, czyli zasięg i umiejętności techniczne, zwyciężając pewnie na punkty 3:0.

Dawid Kasperski udanie powrócił po porażce w Tallinie pokonując przez KO Tudora Turcana z Maroka. Walka była od pierwszego gongu pod kontrolą reprezentanta Punchera Wrocław. Ostatecznie Tudor nie wstał po jednym z potwornie silnych kopnięć okrężnych Dawida. Z niecierpliwością czekamy na kolejne zawodowe pojedynki Kasperskiego.

W najważniejszym starciu gali, czyli walce o pas Międzynarodowego Mistrza Polski -75 kg Wojciech Kosowski z Palestry Warszawa bardzo efektownie rozprawił się zw swoim rywalem. Walka zakończyła się przez KO po perfekcyjnie wyprowadzonym kolanie na korpus. I to co najpiękniejsze w tego typu nokautach – Mucahit Kulat upadł na deski dopiero po chwili, kiedy wydawało się, że kopnięcie przyjął na blok, a Wojtek szykował już kolejna akcję.

Gala stała na wysokim poziomie sportowym. Po galach DSF, Fighters night to kolejny dowód, że w Polsce jest potrzeba zestawiania najlepszych zawodników z Polski z mocnymi rywalami. Zarówno tymi z kraju jak i z zagranicy.

Wyniki gali:

  • Hubert Ulikowski pok. Krzysztofa Kucharzyka decyzją sędziów 3:0
  • Mateusz Rycerski pok. Dawida Świerczyńskiego przez RSC w 1 rundzie
  • Jarosław Zawodni pok. Patryka Proszka decyzją sędziów 3:0
  • Arkadiusz Kaszuba pok. Przemysława Ziemnickiego decyzją sędziów 3:0
  • Iwona Nieroda pok. Oksane Romanovą decyzją sędziów 3:0
  • Michał Turyński pok. Radovana Kulle decyzją sędziów 3:0
  • Dawid Kasperski pok. Tudora Turcana przez KO w 2 rundzie
  • Wojciech Kosowski pok. Mucahita Kulata  przez KO w 2 rundzie

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

*