Ismael Lazaar zawieszony na cztery lata za naruszenie polityki antydopingowej

Po walce na gali Glory 41, przeciwko Rico Verhoevenowi, reprezentant Siam Gym Ismael Lazaar został poddany kontroli antydopingowej, której wyniki okazały się pozytywne. Walka odbyła się w 20 maja 2017 roku, a cytując portal Sportsoftheday, Glory otrzymała informację o oblanym teście zawodnika 24 czerwca.

Do samego zainteresowanego oficjalne wyniki zostały przesłane w sierpniu, wraz z terminem na odwołanie wyznaczonym na październik. Lazaar oraz jego sztab nie skorzystali jednak z tej możliwości i ostateczny wymiar kary został zasądzony w grudniu.

Nie udzielenie licencji zawodnikowi na walkę z Luisem Tavaresem, która miała odbyć się na jednej z gal Enfusion, było bezpośrednim następstwem naruszenia polityki antydopingowej oraz braku odwołania się od decyzji komisji. Dziś już wiadomo, że Lazaar został zawieszony na cztery lata za stosowanie stanozolu (winstrol), oxandrolonu oraz 18-noroxandrolonu (pochodna oxandrolonu). Zawodnik będzie mógł walczyć ponownie w Holandii po 24 czerwca 2021 roku. DOKUMENTY INSTYTUTU ISR.

Dave Walsh z portalu liverkick.com zwraca też uwagę na bardzo ciekawą kwestię, mianowicie na “wagę” kary, która wydaje się być ogromna w porównaniu z kara nałożoną przez ten sam organ na Mohammeda Jaraya za uderzenie sędziego na gali. Marokańczyk za ten czyn został pierwotnie zawieszony na dwa lata, ale kara została skrócona i mogliśmy oglądać go niedawno na gali Glory w Holandii.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

*