Israel “Style Bender” Adesanya – najlepszy striker w UFC? [wideo]

Israea Adesanya niedawno zasilił szeregi potentata rynku MMA - organizacji UFC. Debiutując w UFC miał już wypracowany rekord 11-0 w MMA oraz 57-50 w kickboxingu.

29 letni Israel Adesanya pochodzi z Nigerii, ale walczy pod flagą Nowej Zelandii. Jeszcze w Nigerii zaczął treningi Takewondo. Od 2001 roku mieszka i trenuje w Nowej Zelandii. Na kickbokserskim ringu mogliśmy oglądać go między innymi pod szyldem Glory, Kunlun Fight oraz WLF. 

Od 2012 roku Adesanya łączył starty w K-1 z tymi w boksie i MMA. W swojej pierwszej walce dla UFC pokonał przez TKO Roba Wilkinsona i zgarnął bonus za “Performance od the night”. W UFC nie brakuje świetnych zawodników ze sportów uderzanych, jak Muay Thai czy kickboxing, ale co czyni Adsanye tak wyjątkowym ? 

Israel Adesanya jest zawodnikiem kompletnym. Jest prawdziwym artystą ofensywy (połowę walk w K-1 i wszystkie w MMA kończył przed czasem), a przy tym wielu fanom MMA może przypominać Andersona Silvę w defensywie. Adesanya nie wykonuje “zbędnych ruchów”, każdy jego krok w ringu, czy balans tułowia ma jakiś powód. Najczęściej jest to wciąganie rywala w ślepe ataki, które Adesanya bardzo inteligentnie potrafi wykorzystać. 

W materiale wideo przygotowanym przez Lawrence Kenshina widać jak nieszablonowych technik, także tych defensywnych używa w ringu Israel Adesanya. Zachęcam do obejrzenia. 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

*