Iwona Nieroda ponownie najlepsza na świecie – cztery medale Kadry Polski Low Kick

67

Cztery medale zdobyła Kadra Polski Low Kick podczas zakończonych właśnie Mistrzostw Świata WAKO w Budapeszcie. Po złote krążki sięgnęły panie Iwona Nieroda oraz Karolina Kubiak.

Iwona Nieroda w drodze do najwyższego stopnia podium pokonała między innymi Ivane Davidowic z Serbii czy Rosjankę Anastazije Shiianovą. Reprezentantka Diamentu Pstrągowa zdobyła tym samym obroniła tytuł zdobyty w Serbii. Drugie złoto dla polskiej drużyny zdobyła Karolina Kubiak startująca w kategorii do 48 kg. Polka stoczyła na turnieju trzy pojedynki w finale pokonując Stefianię Sultanovą z Rosji.

Brązowe medale z Budapesztu przywieźli Łukasz Kaczmarczyk (-71 kg) i Kamil Rościński (-67 kg). Kaczmarczyk uległ zawodnikowi z Rosji Shamilowi Khezhelowi, który zwyciężył cały turniej. Także z triumfatorem swojej kategorii wagowej, włoskim zawodnikiem Georgianem Cimpeanu, przegrał Kamil Rościński.