Iwona Nieroda vs Taisija Kodrenko na gali Imbiriada Fighters Night 5

Sport, Patriotyzm, Pasja: Iwona Nieroda

Źródło: informacja prasowa

Po sukcesie, jakim niewątpliwie była ostatnia Gala IMBIRIADA Fighters Night 4 w Ożarowie Mazowieckim, organizatorzy postanowili nie spoczywać na laurach. Już 7 listopada czołowi zawodnicy europejskiej sceny sportów uderzanych stoczą 8 profesjonalnych walk podczas 5. edycji ekskluzywnej gali w Hotelu Blue Diamond Active SPA **** w Rzeszowie.

Tradycją wydarzenia stał się fakt, iż widzowie mają niesamowitą okazję obejrzeć nie tylko walki męskie, lecz także jedno starcie damskie. Tego wieczoru w kategorii wagowej do 56 kg rękawice skrzyżują dwie fighterki – Iwona Nieroda, reprezentantka Klubu UKS Diament Pstrągowa, a także Taisija Kodrenko, ukraińska zawodniczka.

Reprezentantka naszego kraju jest wielokrotną Mistrzynią Polski w Kicboxingu Low Kick i K-1 Rules. W barwach Diamentu Pstrągowa pod opieką trenera Jerzego Pilarza trenuje już od 2003 roku. Nieroda nie liczy już medali, które zdobyła w swojej karierze, począwszy od kategorii juniora. Jej dotychczasowy dorobek w kategorii seniorów to m. in. dwanaście tytułów Mistrzyni Polski (sześć w low kicku, cztery w K-1, a także dwa w full contact). Jeśli chodzi o amatorskie Mistrzostwa Świata, Iwona może pochwalić się złotym medalem z Włoch w 2008 roku w rywalizacji juniorów. Okres trzech lat ciężkich treningów i startów przyniósł jej także seniorskie zwycięstwo w Macedonii. Dobra passa sprzyjała jej również podczas Mistrzostw Europy w Turcji w 2012 roku, skąd przywiozła kolejny złoty krążek. Oprócz medali zdobytych na MS i ME, Iwona może pochwalić się także dwukrotnym zwycięstwem w Pucharze Świata na Węgrzech w 2013 roku i we Włoszech w 2015 roku. Fighterka ma również na swoim koncie 6 walk zawodowych, z której każda zakończyła się 100% sukcesem, mimo, że wszystkie walki odbyła z dużo bardziej doświadczonymi zawodniczkami. Ponadto Iwona Nieroda dwukrotnie wywalczyła pas zawodowej Mistrzyni Świata WAKO PRO w Bułgarii w 2013 roku i Turcji w 2014 roku. Niezwyciężona stoczyła także 2 walki w poprzednich galach Fighters Night, zdobywając pas Międzynarodowej Mistrzyni Polski podczas drugiej edycji w 2013 roku.

Nieroda przyznaje, że oprócz tegorocznych Mistrzostw Świata w Serbii jej największym wyzwaniem sportowym będzie listopadowy pojedynek na gali Fighters Night. Na chwilę przez ostrym treningiem Iwona wyznała: “Bardzo szanuję, ale nie obawiam się mojej przeciwniczki, nie czuję strachu przed wyjściem na ring. Przez wiele miesięcy ciężko pracowałam, po to, by zdobyć zwycięstwo podczas 5 edycji gali. Spodziewam się, że Taisija będzie dobrze przygotowana, jednak nie zamierzam dać jej żadnych szans na wygraną. Walczę przed swoją publicznością w Rzeszowie, co dodatkowo mnie motywuje.”

Przeciwniczką reprezentantki biało – czerwonych barw jest wspomniana już tegoroczna ukraińska Mistrzyni w boksie i kickboxingu – Taisija Kodrenko. Dwudziestopięcioletnia zawodniczka od lat trenuje w kijowskim klubie „Kombat” pod okiem trenera Vladimira Kutsa. Stoczone przez nią walki w formule K-1 pokazują, że Kodrenko jest zawsze bardzo dobrze przygotowana, zwłaszcza boksersko. W 2013 roku zdobyła I miejsce na Mistrzostwach Ukrainy w boksie i oczywiście na tym nie poprzestała. Rok później wystartowała na Olimpiadzie w Kijowie, a 2015 rok przyniósł jest Mistrzostwo Ukrainy w formule K-1. Niewątpliwie Taisija jest godną przeciwniczką dla naszej rodaczki.

Trzeba przyznać, że starcie dwóch rówieśniczek zapowiada się pasjonująco, dlatego też żaden fan sportów walki nie powinien przegapić najważniejszego wydarzenia kickboxingowego w ostatnim kwartale roku – Gali IMBIRIADA Fighters Night 5.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

*