“Jadę tam trzeci raz, bez żadnych kompleksów, w dodatku w najlepszych latach mojej kariery” – Łukasz Pławecki wystąpi w 64-osobowym turnieju Kunlun Fight – już 1 kwietnia w Qingdao

Łukasz Pławecki z klubu HALNY Nowy Sącz ponownie weźmie udział w turnieju Clash of Titans organizowanym przez azjatyckiego giganta Kunlun Fight. Od niedawna gale Kunlun Fight można oglądać na platformie Fite.tv.

Łukasz Pławecki, dwukrotny uczestnik 64-osobowego turnieju organizacji Kunlun Fight, ponownie zawalczy w Chinach. Pławecki weźmie udział w 4 już edycji turnieju Clash of Titans, a pierwszą walkę stoczy podczas gali Kunlun Fight 71. Pierwsze walki w ramach turnieju odbędą się na gali z numerem 70, o której przeczytacie więcej tu.

Gala Kunlun Fight 71 odbędzie się w chińskim mieście Qingdao. Podobnie jak w ubiegłym roku na pierwszych galach zostaną rozegrane 4-osobowe turnieje w grupach, których zwycięzcy spotkają się w kolejnej fazie. Finał turnieju odbędzie się w 2019 roku. Polak w 2016 roku w ramach turnieju stoczył dwie walki. W półfinale swojej grupy pokonał po 4 rundach Japończyka Nishikawe Tomoyukiego, a w finale stoczył pięciorundową walkę z Tianem Xinem. Po pięciu rundach sędziowie wskazali na zawodnika z Chin. W 2017 roku, powracając do startów po kontuzji, na gali Kunlun Fight 64 Pławecki musiał uznać wyższość Fenga Xinli.

Poprosiliśmy zawodnika o komentarz do informacji o jego udziale w Clash of Titans:

To już moja czwarta przygoda z ta organizacją. Raz walczyłem z Superbonem, potem w pierwszym turnieju zrobiłem łącznie z dogrywkami 9 rund jednego wieczora, a kolejny wyjazd to przegrana w półfinale po dość wyrównanym starciu. Mój plan na ten wyjazd jest prosty. Jadę tam trzeci raz, bez żadnych kompleksów, w dodatku w najlepszych latach mojej kariery. Trenuję ciężko, dużo wypoczywam, a w moim narożniku będzie Martin Belak. Wygram ten turniej, a potem będę myślał co zrobię w następnej jego części. Trzymajcie kciuki, szczególnie za brak kontuzji, bo mam na ten rok zaplanowanych jeszcze kilka dużych walk. 

Pławecki, który znajduje się aktualnie na pierwszym miejscu naszego rankingu P4P, w 2017 roku walczył pięciokrotnie. W lutym przegrał z Niclasem Larsenem na gali Glory w Chicago, doznając złamania ręki. W lipcu przegrał w półfinale turnieju z chińskim zawodnikiem Fengiem Xinli. Kolejne trzy walki to zwycięstwa nad Yankubą Juwaraą, Tomasem Drabikiem oraz Denisem Teleshmanem. Pławecki zdobył też tytuły mistrzowskie federacji IPCC oraz organizacji MFC i Celtic Gladiator.

Rywalem Pławeckiego będzie Chińczyk Kong Linfeng, który na galach organizacji Kunlun Fight walczył między innymi dwukrotnie z Buakawem, Joshem Aragonem czy Khayalem Dzhanievem. W drugiej patrz półfinałowej spotkają się Nordin Ben Moh oraz Anatolly Moiseev. Pierwsze walki 64-osobowego turnieju odbędą się już 11 marca na gali Kunlun Fight 70.

Gala Kunlun Fight 71 będzie transmitowana w aplikacji mobilnej Kunlun Fight APP oraz na platformie Fite.tv.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

*