Jakub Kozera vs Tomas Hron na gali Night of Warriors w Libercu już 12 marca

0
103

Jakub Kozera z Zielonej Góry weźmie udział w prestiżowej gali u naszych południowo-zachodnich sąsiadów Night Of Warriors IX, która odbędzie się 12 marca w Libercu. Jego przeciwnikiem będzie bardzo doświadczony zawodnik gospodarzy Tomas Hron.

Hron ma bardzo interesującą karierę i jest na pewno jednym z najmocniejszych “ciężkich” w Europie. Stoczył 89 zawodowych pojedynków i wygrał aż 73 z nich. W ostatniej walce pokonał przed czasem Mighty Mo. W czasie swojej bogatej kariery walczył między innymi z Silvą, Ignashovem, Londtem, Jurkovicem, Morosanu czy Kriklą. Podczas ośmioosobowego turnieju KOK w Wilnie zwyciężył w pojedynku z Michałem Turyńskim ale w finale uległ świetnie dysponowanemu tego dnia Juliusowi Mocka z Litwy.

Jakub Kozera swój ostatni amatorski występ zaliczył na Mistrzostwach Świata Full Contact. W ćwierćfinale tej imprezy uległ zawodnikowi z Niemiec. Wcześniej brał udział w pucharze świata BESTFIGHTER we Włoszech, skąd wrócił z brązem oraz Mistrzostwach Polski K-1, gdzie wycofał się z imprezy po jednej wygranej walce zdobywając brązowy medal. Na zawodowym ringu walczył ostatnio na gali East Pro Fight, gdzie przegrał z Tomasem Moznym oraz na gali FEN 5, gdzie pokonał Vilema Fencila.

Gala Night of Warriors odbędzie się 12 marca w czeskim Libercu.