Jarosław Zawodni vs Ivan Danilov na gali Imbiriada Fighters Night 5

Bardzo ciekawie zapowiada się walka w kategorii wagowej – 91 kg Jarosława Zawodniego, 28 letniego zawodnika trenującego u Mariusza Cieślińskiego w klubie KO Gym Świebodzice oraz Ivana Danilova ćwiczącego pod bacznym okiem Anatoliya Kemena. Zarówno zawodnicy jak i ich trenerzy to bardzo utytułowani sportowcy. Anatolij Kemen to obecny trener kadry narodowej Białorusi, a Mariusz Cieśliński to pierwszy Polak, który zdobył tytuł Zawodowego Mistrza Świata w boksie tajskim. Dotychczas w swojej karierze stoczył blisko 290 pojedynków w sportach uderzanych niejednokrotnie zdobywając tytuł mistrzowski.

Zawodni, pseudonim „Jaro” – ma na swoim koncie 89 walk amatorskich, z czego 66 zakończyło się jego zwycięstwem. Może się również pochwalić 11 zawodowymi walkami w swoim dorobku, spośród których 6 zakończyło się triumfem zawodnika. Jaro sztuki walki trenuje od 1996 r. Jego pierwszą dyscypliną było karate Kyokushinkai. Ciężka praca na treningach pierwsze spektakularne efekty przyniosła w 2002 r. w postaci 1-go miejsca zdobytego na Mistrzostwach Polski Juniorów w Słupsku. Kolejne lata to pasmo sukcesów w tej dyscyplinie, spośród których wart wzmianki jest udział w Mistrzostwach Polski w Knockdown Karate Kyokushinkai, na których wywalczył 2-gie miejsce oraz tytuł najlepszego technika. Kolejna dyscyplina, w której swoich umiejętności dowiódł Jarosław Zawodni to Muay Thai. Pierwsze sukcesy pojawiły się w 2007 r., jednak prawdziwy przełom nastąpił w 2009 r. Brał udział w pierwszym Międzynarodowym Turnieju Muay Thai „Królowie Ringu”, na którym stanął na najwyższym podium. W tym samym roku odniósł zwycięstwo w zawodowej walce na Gali Kickboxingu w Szydłowcu. Kolejne sukcesy Jarka to 1-sze miejsce w Mistrzostwach Polski Muay Thai IFMA w 2010 r. i Pucharze Europy Muay Thai w Dreźnie oraz 3-cie miejsce w Mistrzostwach Świata IFMA Muay Thai w Uzbekistanie w 2011 r. Rok 2012 minął pod znakiem wygranej w Zawodowych Mistrzostwach Polski K1 w kategorii wagowej do 86 kg. Natomiast 2014 rok obfitował w zwycięskie walki zawodnika. Zajął 2-gie miejsce w Pucharze Świata K-1 w Szeged, tym razem w kategorii wagowej – 91 kg. Wygrał Mistrzostwa Polski w Muay Thai IFMA w Świebodzicach, Mistrzostwo Świata K-1 w Londynie oraz Puchar Polski K-1 Rules w Nowym Targu. Ostatni sukces Jaro miał miejsce podczas Mistrzostw Polski LowKick w Kobyłce, na których zajął 2-gie miejsce.

Jarosław Zawodni walczył podczas pierwszej edycji Gali Kickboxingu Zawodowego „Fighters Night”. Stoczył bój o pas Zawodowego Mistrza Polski w formule K-1 z Dawidem Kasperskim trenującym wówczas w klubie Dragon Starachowice. Zawodni odniósł zwycięstwo z wynikiem 2:1 i otrzymał tytuł Zawodowego Mistrza Polski K-1 w wadze – 86 kg. Po raz kolejny wziął udział w czwartej edycji Gali Kickboxingu Zawodowego „Imbiriada Fighters Night 4”. Jego oponentem w ringu był wówczas Patryk Proszek, ksywka „Proch” z Klubu Boxing Zielona Góra. Walka była rewanżem do wyniku finału Mistrzostw Polski LowKick. Mimo nieustępliwej postawy przeciwnika, decyzją sędziów Zawodni wygrał wynikiem 3:0.

W drugim narożniku stanie Ivan Danilov, 18-to letni zawodnik z Białorusi debiutujący na ringu walk zawodowych. Jest to młody fighter, ale ma już na swoim koncie sukcesy. Jest Mistrzem Białorusi w Muay Thai. Zajął również 2-gie miejsce w rywalizacji o Puchar Świata K1.

Wszystko wskazuje na to, że podczas Gali „Imbiriada Fighters Night 5” będziemy świadkami starcia utytułowanego zawodnika z młodym, dobrze zapowiadającym się fighterem. Co wygra? Technika doświadczonego zawodnika czy zapał „młodego wilka”, który jest zdeterminowany żeby wspiąć się na szczyt? Zapraszamy do obejrzenia tego wydarzenia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

*