Jędrzejczyk i Pławecki z porażkami na Glory 38 Chicago – złamana ręka zawodnika z Nowego Sącza

Paweł Jędrzejczyk i Łukasz Pławecki ulegli swoim rywalom na punkty podczas gali Glory 38 w Chicago.

Jako pierwszy do ringu wyszedł Łukasz Pławecki, który mierzył się z Niklasem Larsenem. Duńczyk zaliczył powrót do organizacji po kilkuletniej przerwie i od razu jest przymierzany do turnieju eliminacyjnego o miano pretendenta. Larsen przyjął świetną taktykę na pojedynek z niższym od siebie Pławeckim i konsekwentnie, nie bez pomocy sędziów, rozbijał Polaka kolanami. Wspomniana pomoc sędziów to straszna opieszałość, szczególnie w pierwszej rundzie, sędziego ringowego przy rozrywaniu klinczu i zapobieganiu seryjnych kopnięć kolanami w wykonaniu Duńczyka. 

W tej własnie rundzie, po jednym z przyjętych na blok kopnięć kolanem, pękła kość w lewej ręce Pławeckiego. Choć Polak ostatecznie przegrał na punkty to od połowy drugiej i całą trzecią rundę nie używał lewej ręki nawet do blokowania ciosów. Niklas Larsen stoczy swoją kolejną walkę podczas gali Glory w Kopenhadze, a w przypadku Polaka pod znakiem zapytania stoi jego występ na kwietniowej gali w Nowym Sączu.

Jako drugi do ringu wyszedł Paweł Jędrzejczyk, który w kategorii do 77 kg mierzył się z Dannym Moralesem. Mieszkający w Chicago Morales bardzo dobrze pracował w ringu na nogach, a w pierwszej rundzie udało mu się także kilkukrotnie zaskoczyć Jędrzejczyka prawym podbródkowym. Paweł, który słynie z ofensywnego stylu walki był tej nocy zbyt wolny dla Meksykanina. Przeważając w kopnięciach, także tych które doszły celu, Polak zapominał o gardzie i w ostatecznym rozrachunku zainkasował potężną ilość ciosów bokserskich. Polak zrywał się szczególnie w końcówkach rund, które z pewnością podobały się publiczności zgromadzonej w Sears Centre.

Po emocjonującej walce sędziowie nie mieli wątpliwości i wskazali Moralesa jako zwycięzcę walk i tym samym rekord Meksykanina w Glory to obecnie 3-1, a Jędrzejczyk notuje kolejną porażkę dla największej organizacji na świecie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

*