Jerome Le Banner vs Marcin Różalski na gali DSF Kickboxing Challenge 14 w Warszawie – 13 kwietnia 2018

Marcin Różalski poznał nazwisko zawodnika, z którym zmierzy się podczas swojego debiutu w federacji DSF Kickboxing Challenge. Będzie to jeden z najbardziej charyzmatycznych zawodników walczących niegdyś dla federacji K-1 – Jerome Le Banner.

Jerome Le Banner to żywa legenda sportów walki, mający na swoim koncie walki w K-1, MMA, boksie, a nawet występy w pro wrestlingu. Francuz nie walczył w kickboxingu od sierpnia 2016 roku, kiedy w swojej pożegnalnej walce pokonał na gali w Saint Tropez walczącego obecnie w UFC Carla Robersona. Walka zakończyła się bardzo dyskusyjnym werdyktem na korzyść Francuza, którego w drugiej rundzie Amerykanin posłał na deski aż dwa razy, a sędzia nie zatrzymał czasu jednocześnie licząc Le Bannera niemal minutę.

W czasach złotej ery K-1 w Japonii Le Banner walczył z całą czołówką światowego kickboxingu. Wygrywał z Hoostem, Huntem, Filho, Aertsem, Bonjaskym, Spongem czy Musashim. Le Banner słynął z bardzo ofensywnego stylu walki co bardzo często przynosiło mu porażki, szczególnie przed czasem. Z ogółu 106 walk stoczonych w K-1 wygrał 81 (w tym 65 przed czasem), a 22 przegrał (13 KO). Le Banner ma obecnie 44 lata, a ostatni raz do ringu wyszedł 15 października tego roku na gali RIZIN w Japonii, gdzie przegrał swoją walkę przez duszenie w pierwszej rundzie. Walka odbywała się oczywiście na zasadach MMA.

Marcin Różalski nigdy wcześniej nie spotkał się z LeBannerem na zawodowym ringu. Ostatni raz w K-1 zawodnik z Płocka walczył w 2009 roku kiedy w ćwierćfinale K-1 WGP w Łodzi pokonał Koreańczyka Yong Soo Parka. Niestety kontuzja uniemożliwiła Różalskiemu wyjście do kolejnej walki. Wcześniej zdobywał takie tytuły jak Mistrz Świata ISKA, Mistrz Świata WKA czy Międzynarodowy Zawodowy Mistrz Polski. Popularny Różal walczył na całym świecie, pokonując takich zawodników jak Abdullah SelamMitat Tahirsylaj czy wspomniany Koreańczyk Yong Soo Park. Rywalizował też z Gregorym Tonym, Patrice Quarteronem czy aktualnie #12 światowych rankingów Sherdoga Cheickem Kongo.

Marcin Różalski dwukrotnie w ringu spotykał się z Rafałem Petertilem, walczył także z Przemysławem Saletą czy Łukaszem Jaroszem. Ogólny rekord Marcina Różalskiego w zawodowym K-1 to 21 zwycięstw, 8 porażek oraz 1 remis.

Walka Różalski vs Le Banner odbędzie się na gali DSF Kickboxing Challenge 14 13 kwietnia w hali Torwar w Warszawie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

*