Kamil Jenel nowym mistrzem DSF KC oraz Zawodowym Mistrzem Polski K-1 – wyniki gali DSF Eliminator

W podwarszawskich Ząbkach odbyła się pierwsza gala DSF Eliminator, na której rozegrano ośmioosobowy turniej w kategorii -81 kg. Poza turniejem, którego zwycięzca otrzymał kontrakt zawodowy z organizacją DSF Kickboxing Challenge, na gali odbyła się też jedna walka dodatkowa oraz walka w obronie pasów mistrzowskich.

W turnieju triumfował Piotr Sokół z Ringu Kraków. Sokół w pierwszym ćwierćfinale został zestawiony z bardzo utalentowanym, ale o wiele mniej doświadczonym Konradem Delektą i było blisko niespodzianki. W tej walce sędziowie potrzebowali aż 4 rund by wskazać lepszego zawodnika, a biorąc pod uwagę że Sokół był liczony – orzeczenie rundy dodatkowej wcale nie było oczywistą sprawą. W półfinale Sokół zmierzył się z kolejnym debiutantem Miłoszem Pacakiem. Organizatorzy nie przewidzieli walk rezerwowych, jednak zawodnicy rezerwowi byli i Miłosz Pacak zastąpił kontuzjowanego w ćwierćfinale Emiliusza Regiela. W walce finałowej naprzeciwko reprezentanta Ringu Kraków stanął Michał Behounek, który ogółem tego wieczoru stoczył 10 rund walki. Podopieczny Wojtka Hołego przegrał walkę na punkty, ale kilka razy zaskakiwał rywala zrywając tempo walki.

W tzw superfighcie kibice mogli zobaczyć Mateusza Kubiszyna, który pokonał na punkty Damiana Pasieka z Paco Katowice. Dla Kubiszyna był to drugi występ na zasadach K-1 i drugie zwycięstwo.

W walce wieczoru Kamil Jenel i Kamil Ruta walczyli o należące do reprezentanta MKS Wicher Kobyła pasy Zawodowego Mistrza Polski oraz Mistrza DSF. Po pięciu rundach zaciętej, toczonej w bardzo dobrym tempie walki, Jenel zwyciężył i stał się nowym mistrzem organizacji DSF oraz Zawodowym Mistrzem Polski K-1. Kamil Ruta przegrał po raz pierwszy w 11 zawodowych pojedynkach.

Walka wieczoru:

  • -81 kg: Kamil Jenel pok. Kamila Rute

Superfight:

  • -86 kg: Mateusz Kubiszyn pok. Damiana Pasieka

Finał turnieju:

  • -81 kg: Piotr Sokół pok. Michała Behouneka

Turniej w wadze -81 kg:

  • Połfinał #2: Michał Behounek pok. Michała Ciacha przez decyzje sędziów (extra runda)
  • Półfinał #1: Piotr Sokół pok. Miłosza Pacaka  TKO 1R
  • Ćwierćfinał #4: Michał Ciach pok. Sebastiana Adamskiego SD
  • Ćwierćfinał #3: Michał Behounek pok. Łukasza Olszewskiego
  • Ćwierćfinał #2: Piotr Sokół pok. Konrada Delekte przez decyzje sędziów (extra runda)
  • Ćwierćfinał #1: Emiliusz Ręgiel pok. Patryka Masalskiego TKO 1R

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

*