Kamil Pawlak doszedł do finału turnieju WGP organizacji King of Kings – wyniki gali KOK Hero’s World Series i KOK WGP

23 lutego w stolicy Łotwy odbyła się pierwsza w 2018 roku gala organizacji Kings of Kings, na której odbył się turniej w wadze lekkiej oraz finałowa walka ośmioosobowego turnieju w kategorii średniej.

W pierwszej części gali, która była transmitowana na kanale Fightbox, odbyły się dwie walki na zasadach MMA, jedna bokserska i cztery na zasadach kickboxingu.

W walce wieczoru tej części wydarzenia spotkali się powracający do sportu Kristaps Bulmaistras i pochodzący z Maroko Soufiane Abdelkhalek. W walce na zasadach MMA piąte z rzędu zwycięstwo zanotował Łotysz Danils Vesnonoks, który w niecałą minutę znokautował swojego cypryjskiego rywala.

Efektownie zakończyła się też walka Janisa Freimanisa, który pozbierał się po knockdownie w pierwszej rundzie i w drugim starciu odprawił przed czasem swojego rosyjskiego rywala Aleksandra Vavilova.

Zdecydowanie większe emocje czekały kibiców w drugiej części wydarzenia, która była transmitowana między innymi na platformie kokfights.tv. Już w walce otwarcia Kamil Pawlak z Warszawy posłał na deski lokalnego faworyta Vjaceslavs Tevinsa, tym samym zapewniając sobie miejsce w walce finałowej.

W drugim półfinale mołdawski zawodnik Vitale Matei stoczył bardzo twardy bój z Youssefem Chaikhem. Ostatecznie Matei awansował do finału, w którym czekał na niego Pawlak. Polak, mimo że był o wiele mniej porozbijany od rywala, nie podołał doświadczonemu zawodnikowi Thai Boxing Club Moldova i ostatecznie to Vitale Matei został zwycięzcą czteroosobowego turnieju KOK WGP.

W pozostałych starciach także nie brakowało emocji, szczególnie w walce Jurija Orlovsa z Benym Osmanowskim. Młody Łotysz zaskoczył o wiele bardziej doświadczonego Szwajcara i przy pomocy kopnięć kolanem posyłał go dwukrotnie na deski. Przy drugim liczeniu sędzia ringowy postanowił przerwać pojedynek i Orlovs zanotował bardzo cenne zwycięstwo przed własną publicznością.

W walce wieczoru Zaur Dzavadovs beaz najmniejszych problemów wypunktował młodego Mouhcine Chafiego z Mike’s Gymu. Łotysz przypieczętował swoje zwycięstwo doprowadzając rywala do liczenia w drugiej rundzie.

Wyniki gali:

Hero’s World Series:

 • -62 kg, Boxing Rules, 6 x 3 min: Artjom Ramlavs (Łotwa) pok. Fiko Oszkara (Węgry)
 • -77 kg, MMA Rules, 2 x 5 min: Haralds Liepins (Łotwa) pok. Edijsa Upenieksa (Łotwa) poddanie (trójkąt) 1 runda
 • -85 kg, Kickboxing Rules, 3 x 3 min: Tomas Steponkevicius (Litwa) pok. Aleksejs Marizihins (Łotwa) 2:0
 • -65 kg, MMA Rules, 2 x 5 min: Danils Vesnonoks (Łotwa) pok. Stavrosa Grigoriou (Cypr) TKO 1 runda
 • -65 kg, Kickboxing Rules, 3 x 3 min: Janis Freimanis (Łotwa) pok. Aleksandr Vavilov (Rosja) TKO 2 runda
 • -93 kg, Kickboxing Rules, 3 x 3 min: Reinis Porozovs (Łotwa) pok. Toni Rubio (Hiszpania) TKO 2 runda
 • -73 kg, Kickboxing Rules, 3 x 3 min: Kristaps Bulmeistars (Łotwa) pok. Soufiane Abdelkhalek

KOK WGP:

 • -71 kg, Kickboxing Rules, WGP semi-final fight #1, 3 x 3 min: Kamil Pawlak (Poland) def. Vjaceslavs Tevins (Łotwa) TKO 2 runda
 • -71 kg, Kickboxing Rules, WGP semi-final fight #2, 3 x 3 min: Vitalei Matei (Moldova) pok. Youssef Chaikh (Holandia)
 • -85 kg, Kickboxing Rules, 3 x 3 min: Jurijs Orlovs (Łotwa) pok. Beni Osmanoski (Szwajcaria)
 • -85 kg, Kickboxing Rules, 3 x 3 min: Raimonds Aukstikalnis (Łotwa) pok. Mike Sprangh (Holandia) 2:1 po rundzie dodatkowej
 • -71 kg, Kickboxing Rules, WGP final fight, 3 x 3 min: Vitalei Matei (Mołdawia) pok. Kamil Pawlak
 • -77 kg, Kickboxing Rules, 3 x 3 min: Zaurs Dzavadovs (Łotwa) pok. Mouhcine Chafi (Maroko/Hiszpania)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

*