17 grudnia odbyła się szósta edycja gali Spartan Fight, która promuje zarówno kickboxing jak i MMA. W Płocku kibice mogli zobaczyć dwie walki na zasadach K-1, a w nich Michała Królika i Kamila Rutę oraz ich przeciwników Łukasza ŁęczyckiegoEvgenya Karotkina.

Kamil Ruta z MKSu Wicher Kobyłka pokonał swojego białoruskiego przeciwnika jednogłośnie decyzja składu sędziowskiego. Polak przeważał przygotowaniem fizycznym i ostatecznie to jego ręka powędrowała do góry przy werdykcie.

O wiele bardziej skomplikowana sytuacja miała miejsce w przypadku walki Michała Królika i Łukasza Łęczyckiego. Zawodnik z Garudy Warszawa przegrał pierwszą rundę, bo to “Matrix” był bardziej aktywny i częściej trafiał, a w dodatku w ostatnich sekundach rundy trafił mocno na korpus. W drugiej rundzie Łęczycki zaczął pracować więcej kolanami i mniej więcej w połowie starcia, po próbie kopnięcia kolana z wyskoku, udało mu się rozszczelnić gardę Królika i kolejna akcja lewy-prawy posłała katowickiego zawodnika na deski. Wyliczony do ośmiu Królik wziął się do odrabiania strat i trzecie starcie było prowadzone wyłącznie pod jego dyktando. Po 9 minutach sędziowie ogłosili jednogłośne zwycięstwo Królika.

Michał Królik przeważał przez całą niemal walkę, jednak był liczony. Jeśli trzecia runda nie była punktowana 10-8 na jego korzyść to sędziowie powinni wskazać remis i czwartą rundę. Wygrana Królika nie podlega dyskusji, bo był tego wieczoru zdecydowanie lepszy, jednak ciekawostką pozostaje sposób sędziowania tej walki.