Kapitalny Sulęcki! Szok i niedowierzanie w walce Fonfary

Słodko gorzka noc w Chicago. Dużą sensacją zakończył się pojedynek Andrzeja Fonfary (28-4, 16 KO) z Joe Smith’em Jr (22-1, 18 KO) na gali Premier Boxing Champions. Faworyzowany Polak już w 1 rundzie został znokautowany przez Amerykanina. Świetną walkę dał Maciej Sulęcki (23-0, 8 KO) pokonując 10 rundzie przez TKO niepokonanego Hugo Centeno Jr (24-1, 12 KO). Tym samym “Striczu” udowodnił, że bardzo poważnie myśli o pasie mistrzowskim!

Andrzej bardzo dobrze wszedł w walkę boksując w swoim stylu, często wchodząc w półdystans. Smith w połowie rundy poczuł dwa mocne ciosy Fonfary i schował się za podwójną gardę. Wydawało się, że “Polski Książę” ma rywala na tacy i zamknął go przy linach, jednak na moment opuścił lewą rękę i Joe wypalił potężny prawy sierp, który trafił na szczękę Andrzeja i był to początek końca w tej walce. Fonfara wstał o ciężkich nogach i Smith już tego nie zmarnował posyłając Polaka 2 raz na deski, sędzia słusznie przerywa pojedynek i duża sensacja stała się faktem. Tuż Po walce Andrzej był bardzo rozczarowany: “Poczułem się zbyt pewny siebie..taki jest boks, teraz muszę trochę odpocząć i wracam do treningu..” Bardzo możliwy jest rewanż w Nowym Jorku i miejmy nadzieję, że nic 2 razy się nie zdarza i taki zimny prysznic wyjdzie tylko na plus dla Fonfary.

Kapitalnie spisał się Maciej Sulęcki, który całkowicie zdominował Centeno! Bezradny Amerykanin nie miał praktycznie nic do powiedzenia w tej walce i został przełamany w 10 ostatniej rundzie. Po mocnym i precyzyjną prawym Maćka Amerykanin padł na deski, a po chwili sędzie zakończył pojedynek. “Striczu” po walce dał jasno do zrozumienia jaki ma plan: “Chcę teraz walczyć o mistrzostwo świata. Najbardziej chodzi mi po głowie walka z Danielem Jacobsem czy Billy Joe Sandersem..”

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

*