Kasperski kontra El Bakouri w walce wieczoru gali DSF Kickboxing Challenge 11

Źródło: informacja prasowa

Coraz bliżej kolejnej odsłony DSF Kickboxing Challenge. Wiodąca federacja promująca tę dyscyplinę w Polsce tym razem przygotowała dla kibiców wielką gratkę. Karta walk gali DSF Kickboxing Challenge 11, która odbędzie się 27 października w Arenie Ursynów w Warszawie, zapowiada się doprawdy imponująco! Główną atrakcją wieczoru będzie pojedynek tegorocznego zwycięzcy World Games we Wrocławiu – Dawida Kasperskiego, który zmierzy się z popularnym zawodnikiem Enfusion – Boubakerem El Bakourim.

Debiutujący w najlepszej polskiej federacji kickboxingu Dawid Kasperski to nie tylko triumfator The World Games 2017 we Wrocławiu, ale również zdobywca trzech Pucharów Świata i aż 21-krotny mistrz Polski. Teraz czeka go walka o pas mistrza DSF w kategorii do 86 kilogramów.

– Jestem podekscytowany tym, co może się teraz wydarzyć. Czeka mnie walka o mistrzowski pas DSF. Obserwuję rozwój federacji od samego początku. Ostatnie edycje zrobiły na mnie ogromne wrażenie. Podoba mi się to, że kontraktowani są polscy zawodnicy z najwyższego poziomu i sprowadza się im się tak samo mocnych rywali zagranicznych. Dzięki temu otrzymujemy piękne walki – mówi 27-letni Dawid Kasperski. – Wiem, że to emocjonuje także kibiców. Prawdziwa walka od pierwszej do ostatniej sekundy. To piękno tego sportu – kończy nowy nabytek DSF Kickboxing Challenge.

Rywalem Kasperskiego będzie bardzo mocny Boubaker El Bakouri. 23-letni Marokańczyk wyrobił sobie markę w K-1, walcząc na całym świecie. Jest związany z potężną holenderską federacją Enfusion, na galach której bije się i wygrywa z najlepszymi. Tajemnicą jego doskonałego przygotowania są wyczerpujące sparingi ze światową czołówką. El Bakouri mierzy 188 cm wzrostu i mimo młodego wieku ma już na koncie 34 pojedynki zawodowe, z których wygrał aż 28. Jedno z najcenniejszych zwycięstw Marokańczyk odniósł nad bardzo mocnym Kamilem Jenelem, który kilka tygodni temu na gali DSF Eliminator w Ząbkach został mistrzem DSF oraz PZKB w wadze do 81 kg.

27 października na gali DSF Kickboxing Challenge 11 w Arenie Ursynów w Warszawie odbędzie się także pożegnalna walka królowej polskiego kickboxingu – Doroty Godziny, która po raz ostatnich przystąpi do obrony tytułu mistrzyni DSF w kategorii do 56 kilogramów. Wcześniej kibice będą się pasjonować międzynarodowym meczem Polska-Francja. Cztery walki odbędą się w formule K-1, a ostatnia (z udziałem mistrza DSF Łukasza Wichowskiego) w Full-Contact. Następnie w bardzo ciekawej walce rankingowej w kategorii do 65 kilogramów zmierzą się młode talenty polskiego kickboxingu – Mateusz Rajewski i Aleksander Kalicki. Zwycięzca przybliży się do pojedynku z mistrzem DSF – Janem Lodzikiem.

Bilety na DSF Kickboxing Challenge 11 w cenie od 50 PLN są dostępne w serwisie eventim.pl. Otwarcie bram o godzinie 18:00.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

*