Kasperski zwycięża w debiucie dla organizacji DSF KC, Polska pokonuje Francję – wyniki gali DSF KC 11

fot. DSF Kickboxing Challenge

27 października w Warszawie odbyła się jedenasta edycja DSF Kickboxing Challenge, podczas której rozegrany został mecz międzypaństwowy Polska vs Francja. Na gali zadebiutował także nowy nabytek organizacji czyli Dawid Kasperski. Z czynnym uprawianiem sportu pożegnała się mistrzyni organizacji Dorota Godzina.

W meczu Polska vs Francja nasza drużyna nie miała najmniejszych problemów z rywalami. Jedyną wyrównaną walkę zobaczyliśmy na początku meczu kiedy Marcin Mazurkiewicz podejmował Mimouna Zahafiego. Pozostali Polacy, czyli Maksymilian Bratkowicz, Łukasz Wichowski, Tomasz Klimiuk i Michał Turyński nie mieli najmniejszych problemów z pokonaniem rywali i tylko Klimiuk nie skończył swojej walki przed czasem, choć przez pełne 9 minut pewnie obijał rywala.

Michał Turyński swoją walkę skończył w pierwszej rundzie bardzo efektownym latającym kolanem, po którym rywal nie był w stanie kontynuować walki.

Powrót do federacji DSF zaliczył Michał Królik, który pokonał decyzją sędziów nieustępliwego Pavla Douhi z Białorusi. Zawodnik PACO Team Katowice szykuje się teraz do powrotu także do Kadry przy okazji zbliżających się Mistrzostw Świata WAKO. Zmiana kategorii wagowej na wyższą na pewno przyniesie Królikowi o wiele więcej możliwości startów zawodowych niż do tej pory.

Mateusz Rajewski pokonał decyzją sędziów po ekstra rundzie Aleksandra Kalickiego. Walka była zdecydowanie najbardziej emocjonującym starciem gali DSF KC 11, jednak nie po raz pierwszy niezrozumiały regulamin sędziowania walk wprowadził trochę zamieszania w odbiorze pojedynku. Kalicki w drugiej rundzie złapał Rajewskiego fantastycznym wysokim kopnięciem, którym wystrzelił idealnie w tempo na atakującego przeciwnika, czym doprowadził do liczenia. Rajewski doszedł do siebie i zaczął odrabiać straty, ale w 3 starciu został mu odjęty punkt za przechwytywanie nogi.

Sędziowie zadecydowali o rundzie dodatkowej, którą pewnie wygrał Rajewski. Jednak biorąc pod uwagę jak bardzo różni się w takich sytuacjach regulamin walk zawodowych WAKO (i PZKB) od ogółu przyjętego na świecie – warto by organizacja opublikowała te zasady i odniosła się do respektowania bądź nie zapisu z regulaminu WAKO Pro, który brzmi “For any knock downs, no extra point should be given to any fighter.” (Art. 7 szóstego rozdziału regulaminu WAKO Pro).

Dorota Godzina pożegnała się z czynnymi startami w K-1 walką z debiutującą Sylwią Kaliś. Zawodniczka z Piaseczna z ringu zeszła niepokonana choć młoda Kaliś wywierała przez całą walkę ogromną presję i pokazała ogromną determinację w tym starciu.

W walce wieczoru Dawid Kasperski pokonał na punkty Boubakera El Bakouriego, który przyjechał do Warszawy ze Siam Gym. Polak od pierwszych sekund starcia zaskakiwał rywala bezpośrednimi wysokimi kopnięciami, a więc czymś co do tej pory nie było jego główną bronią. Po jednym z takich kopnięć Kasperskiemu udało się posłać przeciwnika na deski w pierwszej rundzie. El Bakouri doszedł do siebie i walka wyrównała się w końcówce, ale sędziowie byli jednomyślni i punktowali zwycięstwo Dawida Kasperskiego.

Karta walk:

 1. K-1 (-71 kg) Tomasz Brotoń pok. Nikolaya Kozeleckiego

Walka Muay Thai (3 x 3 min)

 1. M-T (-71 kg) Cezary Zugaj pok. Kamila Piątkiewicza

Międzynarodowy mecz Polska-Francja

 1. K-1 (-75 kg) Marcin Mazurkiewicz pok. Mimouna Zahafiego
 2. K-1 (-86 kg) Maksymilian Bratkowicz pok. Henrego Floriana KO 1 Runda
 3. F-C* (-81 kg) Łukasz Wichowski pok. Ibrahima Fettara KO 2 Runda
 4. K-1 (+91 kg) Tomasz Klimiuk pok. Tomiego Blanco
 5. K-1 (+91 kg) Michał Turyński pok. Mouniman Kevin KO 1 Runda

Walki rankingowe w K-1

 1. K-1 (-65 kg) Michał Królik pok. Pavla Douhi
 2. K-1 (-65 kg) Mateusz Rajewski pok. Aleksandra Kalickiego DEC po Extra Rundzie

Co-Main Event (walka o mistrzostwo DSF Kickboxing Challenge)

 1. K-1 (-56 kg) Dorota Godzina pok. Sylwię Kaliś

Main Event – WALKA WIECZORU

 1. K-1 (-86 kg) Dawid Kasperski pok. Boubakera El Bakouriego

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

*