KGP 22: Łukasz Krupadziorow zmierzy się z Arnoldem Oborotovem. Kamil Kołtan na karcie walk

Big Polski, bo tak na wyspach nazywany jest Łukasz Krupadziorow, zmierzy się z Litwinem Arnoldem Oborotovem na gali Kickboxing Grand Prix 22 w hali O2 w Londynie. Gala odbędzie się 13 lipca i będzie transmitowana na żywo na platformie UFC Fight Pass.

Łukasz Kurpadziorow ma za sobą passę zwycięstw na galach Faith Fight w Chinach. Na początku 2019 roku miał walczyć w Niemczech ale jego rywal nie wyszedł do walki. Dla Polaka mieszkającego na stałe w UK będzie to pierwsza walka dla organizacji MTGP/KGP, a jej stawką będzie pas mistrzowski. W UK Krupadziorow trenuje pod okiem Amira Subasica w Storm Gym.

Rywalem Polaka będzie pochodzący z Litwy Arnold Oborotov, który w przeszłości mierzył się z takimi zawodnikami jak Stoica, Le Banner czy Kryklia. Aktualnie Oborotov ma za sobą passę czterech wygranych z rzędu.

Na karcie walk znalazł się jeszcze jeden zawodnik z Polski – Kamil Kołtan. Nazwisko rywala Kołtana zostanie ogłoszone w nadchodzących dniach. Kołtan został zapowiedziany już na wrześniową galę organizacji HFO, która odbędzie się w Jaśle.