“Kiedy wchodzisz na najwyższy poziom musisz pamiętać, że…” – podsumowanie otwartego seminarium z Arturem Kyshenko

[quote]When you get t the top level it’s important to remember that…

Artur Kyshenko[/quote]

Kiedy wchodzisz na najwyższy poziom musisz pamiętać, że…” – takimi słowami Artur Kyshenko opisał jedną z porad, jakie dawał podczas minionego weekendu na otwartym seminarium, które odbyło się w Warszawie. Zdanie to idealnie podsumowuje intencję jaka przyświecała organizatorom wydarzenia. Było to pokazanie polskim zawodnikom i trenerom praktycznej wiedzy, jaką zawodnik może zebrać przez kilkanaście lat walk na najwyższym poziomie.

fot. Michał Firszt

Seminarium składało się z czerech treningów, które odbyły się w Uniq Fight Club – klubie prowadzonych przez Radka i Kamila Paczuskich. Samo wydarzenie nie mogłoby się odbyć bez zaangażowania Karola Łady, Kamila Paczuskiego i z ramienia naszego portalu – Łukasza Czarnowskiego. Mimo ciepłego weekendu, odbywających się równolegle meczy Ligi Mistrzów i Ekstraklasy seminarium zgromadziło całkiem pokaźną liczbę chętnych osób. W szkoleniu wzięło udział wielu zawodników i trenerów z całej Polski, między innymi Bartosz Batra, Radosław Paczuski, Jan LodzikMarcin Kret, Michał Benben, Igor Kołacin, Arek Wrzosek, Michał Polak czy Arek Dębiński. Kyshenko miał za zadanie pokazać “swoją” szkołę prowadzenia treningów oraz przekazać jak najwięcej ciekawostek, których zawodnicy mogliby użyć w swoich zawodowych walkach.

Bardzo ważną częścią seminarium były te właśnie niuanse, które Artur Kyshenko bardzo często popierał swoimi doświadczeniami z różnych walk, czy to z czasów K-1 MAX czy z obecnych pojedynków dla Kunlun. Jedną z nich, czyli ponad trzyminutowa prelekcję na temat kopania low kicków możecie zobaczyć poniżej. Nagranie dotarło już do ponad 1,5 miliona osób na całym świecie, co pokazuje jak bardzo taka wiedza jest pożądana. Pomiędzy treningami zawsze była możliwość zadawania pytań i dyskusji na różne tematy. Dotyczyły one poruszania się po ringu, siły i zasadności ciosu wyprowadzanego z tą samą nogą (prawy z prawą, lewy z lewą), pracy nad siłą, dynamiką i cyklu przygotowawczym do walki.

fot. Michał Firszt

Największą wartością tego seminarium było bez wątpienia doświadczenie, jakie w swojej bogatej karierze zdobył prowadzący je zawodnik i jakim postanowił się podzielić z praktykami K-1 z Polski. Na sali przeważali zawodnicy, lub osoby o dłuższym stażu treningowym co znacznie ułatwiało prowadzenie zajęć. Kolejne seminarium odbędzie się prawdopodobnie we wrześniu i już teraz zachęcamy do rezerwacji terminu.

fot. Michał Firszt

Od kilku miesięcy Artur Kyshenko reprezentuje nie tylko Kyshenko Pro Team, ale także Kyshenko Gym, która znajduje się w Barcelonie. W związku z otwarciem własnej sali pojawiła się możliwość wyjazdu do Barcelony by trenować wspólnie z jego teamem. Więcej informacji na ten temat można uzyskać kontaktując się bezpośrednio z zawodnikiem przez media społecznościowe.

 

 

fot. Michał Firszt

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

*