King of Kings: Debiut nowych dywizji i 20 gal w ciągu roku – Donatas Simanaitis o najbliższych planach federacji

fot FIghtbox podcast

Komentator stacji Fightbox Daniel Austin przeprowadził wywiad z Donatasem Simanaitisem, w którym rozmawiali na temat przyszłości kierowanej przez niego organizacji King of Kings. Cały wywiad po angielsku znajdziecie tu.

Prezydent federacji zapowiedział, że w rozpoczynającym się roku 2019 odbędzie się aż 20 wydarzeń z pod szyldu King of Kings oraz Bushido MMA, w tym gale w Anglii, Holandii, Słowenii oraz oczywiście na Litwie i Łotwie.

Organizacja zapowiada też uporządkowanie spraw z pasami mistrzowskimi, precyzując pozycję pretendenta. Zawodnik, który chce walczyć o pas musi był sklasyfikowany wysoko w wewnętrznym rankingu federacji lub wygrać czteroosobowy turniej WGP. Mistrzowie, którzy nie bronią swoich trofeów, będą ich pozbawiani.

Od 2019 roku w organizacji pojawią się także nowe kategorie wagowe. U mężczyzn będzie to -60 kg, a w kobiecych dywizjach -55 kg, -60 kg oraz -65 kg.

16 marca, na gali KOK w Wilnie, odbędzie się walka o pas mistrzowski wagi lekkiej. Aktualny mistrz federacji Vitale Matei z Mołdawii zmierzy się z niepokonanym na ringu federacji Litwinem Henrikasem Viksraitisem.

W 2019 roku odbędzie się też ośmioosobowy turniej wagi ciężkiej, w którym zostanie wyłoniony mistrz tej kategorii. Dotychczas ten pas posiadał Julius Mocka, jednak ten zostaje nieaktywny od ponad roku i automatycznie został pozbawiony tytułu.

Najbliższa gala King of Kings odbędzie się 23 lutego w Rydze. Gala będzie transmitowana na kanale Fightbox HD oraz na platformie kokfights.tv