King of Kings Eagels Series i King of Kings World GP – wyniki i relacja

W dniu 4 kwietnia odbyła się kolejna gala z pod szyldu King of Kings. Było to drugie wydarzenie promotora Donatasa Simanaitisa i jego IBF w 2015. Przypominamy kalendarz KOK na 2015 rok. Gala odbyła się w Mołdawii, a konkretnie w kiszyniowskiej Manej Sports Arena. Walki na żywo oglądało ponad 4000 osób, a dzięki transmisji drugiej części gali na kanale Eurosport wydarzenie na żywo śledziło ok 900 000 odbiorców w 60 krajach. Pierwsze 6 walk było transmitowane na żywo przez stację Fightbox.

 

Najważniejszymi wydarzeniami tego dnia były walka o pas mistrzowski +93 kg oraz turniej o miano pretendenta w kategorii -85 kg. Jednak zanim doszło do wspomnianych walk odbył się szereg walk dodatkowych. W jednej z nich mogliśmy oglądać zawodnika z Polski Piotra Woźnickiego.

 

Pierwsza walka wieczoru, starcie pomiędzy Alexandru Prepelitą z Mołdawi a Elyasem Zenasni z Holandii zakończyło się dość szybko bo już na początku drugiej rundy. Alexandru zwyciężył przez KO.

1428202284_at0b0311

Walka Piotra Woźnickiego, reprezentującego warszawską Garudę, była drugim pojedynkiem od rozpoczęcia gali. Przeciwnikiem zawodnika z Płocka był lokalny zawodnik – Matei Vitale.  Pierwsza runda była bardzo ostrożna w wykonaniu obu kickbokserów. Zawodnicy próbowali wyczuć rywala i dowiedzieć się na ile mogą sobie pozwolić w kolejnych rundach. Po rozpoczęciu drugiej rundy Piotr ruszył wyraźniej do ataku i w pierwszych kilkunastu sekundach starcia zdecydowanie przeważał jednak wystarczyła chwila nieuwagi by oddać zwycięstwo rywalowi. Walka zakończyła się przez KO, do którego doszło po kopnięciu lewym kolanem na wątrobę Polaka. Piotr nie był w stanie kontynuować walki i został wyliczony do 10.

Kolejny pojedynek, czyli walka Dragosa Zubco z Milanem Dasicem, był zdecydowanie najmniej porywającym starciem na gali. Serb prawie nie podejmował prób ataku, a Dragos Zubco dopiero w trzeciej rundzie zaczął intensywniej pracować. Jednak mimo to nie udało mu się zakończyć walki przed czasem i ostatecznie zwyciężył w swoim trzecim zawodowym pojedynku przez decyzję.

Jako kolejni do ringu wyszli dobrze znany kibicom z Polski Sergiei Morari (zawodnik z Mołdawii, którego mogliśmy oglądać na gali KOK w Gdańsku) i reprezentujący Azerbejdżan Tural Bayramov. Tural walczył między innymi podczas gali finałowej K-1 World MAX w 2014 w Tajlandii. Przegrał tam niefortunnie (TKO spowodowane kontuzją lewej ręki) z Maximo Suarezem. Jednak wczoraj do ringu wyszedł na przeciw zawodnika z Mołdawii i mimo bardzo słabej pierwszej rundy w kolejnych dwóch rundach pokazał, że nie znalazł się w rozpisce tak prestiżowej gali przez przypadek. Imponował przede wszystkim przeglądem walki i umiejętnościami defensywnymi. Walka zakończyła się jednogłośnym zwycięstwem zawodnika z Azerbejdżanu, które zostało nagrodzone gromkimi brawami, mimo porażki lokalnego zawodnika.

1428202326_at0b1082

 

W kolejnej walce mogliśmy obejrzeć wracającego po kontuzji Stanislava Renitę. Zwyciężył on bardzo pewnie z Dimitrim Angelinim z Włoch. Pierwszą część gali zwieńczyła walka rezerwowa turnieju w kategorii -85 kg. Denis Apavaloae z Mołdawii pokonał w niej Ruslana Kobzeva z Azerbejdżanu.

Na drugą cześć gali zaplanowano turniej kategorii -85 kg oraz walkę o pas KOK w wadze +93 kg. W pierwszym półfinale spotkali się Daniel Alexandru oraz Valdemar Kulda. Pierwsza runda to zdecydowana przewaga zawodnika z Rumunii, który w ostatnich sekundach doprowadził nawet do liczenia Kuldy. Jednak od drugiego starcia walka zaczęła wyglądać zdecydowanie inaczej. Valdemar Kulda zaczął walczyć mądrze, unikając obszernych sierpów zawodnika z Rumunii oraz (najczęściej po zejściu pod rękę) odpowiadać własnymi ciosami. Ostatecznie sędziowie orzekli rundę dodatkową. Ostatecznie to Daniel Alexandru zwyciężył mimo, że przegrał dwie poprzednie rundy. Gdyby Valdemar Kulda potrafił utrzymac tempo walki z rund numer 2 i 3 miałby dużą szansę na zwycięstwo, a widzowie na obejrzenie świetnego “comebacku”.

Drugi półfinał, czyli starcie Igor Lyapin vs Malch Karija trwał zdecydowanie krócej. Igor Lyapin z Ukrainy pozbawił oddechu swojego rywala potężnym lewym hakiem na wątrobę już w drugiej rundzie. Tym samym awansował do finału by pozwolić widzom obejrzeć trzeci odcinek serii Lyapin vs Alexandru. Dwie poprzednie walki dostarczyły widzom ogromnych emocji i tym razem nie mogło być inaczej.

Walkę Igor Lyapin vs Daniel Alexandru II mozecie zobaczyć tu.

Zanim doszło do walki o pas mogliśmy obejrzeć w ringu między innymi Sebastiana Ciobanu, który uległ na punkty Maximowi Bolotovowi oraz aktualnego mistrza KOK w wadze -85 kg Constantina Tutu. Walka Constantin Tutu vs Vitaly Buhryakov zakończyła się przez TKO w trzeciej rundzie. Tutu uderzył kolanem z klinczu tuż nad nosem rywala co spowodowało bardzo mocno krwawiące rozcięcie na jego twarzy. Sędzia przerwał pojedynek mimo protestów zawodnika. Tutu pozostało już tylko czekać na finał turnieju by poznać swojego przyszłego rywala w walce o pas.

1428202292_at0b3833

Starcie Colin George vs Vladimir Tok było walką o pas mistrzowski KOK wagi ciężkiej. Colin górował nad swoim rywalem warunkami fizycznymi (19 cm różnicy wzrostu i ok 12 kg na korzyść Holendra) jednak został bardzo mocno skarcony za bierną postawę w ringu. Mimo, że przez pełne 5 rund mogło się wydawać, że Colin kontroluje przebieg walki ostatecznie to Vladmir Tok został ogłoszony zwycięzca i tym samym pierwszym mistrzem organizacji KOK w kategorii +93 kg. Przez pełne 4 rundy oglądaliśmy pojedynek, w którym Tok biegał za swoi rywalem, a ten odpowiadał tylko silnymi lewymi kopnięciami okrężnymi, których większość wylądowała na gardzie Niemca. Ostatnią rundę Colin George zwyciężył zdecydowanie, jednak w poprzednich 4 bardziej aktywny był Tok i dzięki temu zdobył pas mistrzowski KOK.

Finał turnieju -85 kg, czyli pojedynek numer trzy między Igorem Lyapinem i Danielem Alexandru, zakończył się przez TKO. Daniel Alexandru nie był w stanie kontynuować walki po tym, gdy znalazł się na deskach. Miał problemy ze wstaniem mimo zachowania przytomności. Powodem była bardzo mocno rozbita w pierwszej walce noga rumuńskiego zawodnika. Tym samym Igor Lyapin wywalczył prawo walki o pas, którego posiadaczem jest obecnie Constantin Tutu.

1428202329_at0b5030

Kolejna gala KOK już 18 kwietnia w Olicie, a na niej między innymi walka Piotra Trześniewskiego Tryca.

Pełne wyniki:

 • -71 kg: Alexandru Prepelita (Mołdawia) pok. Elyasa Zenasni (Holandia) KO
 • -71 kg: Matei Vitale (Mołdawia) pok. Piotra Woźnickiego (Polska) KO
 • +93 kg: Dragos Zubco (Mołdawia) pok. Milana Dasica (Serbia)
 • -77 kg: Tural Bayramov (Azerbejdżan) pok. Sergeia Morari (Mołdawia)
 • -65 kg: Stanislav Renita (Mołdawia) pok. Dimitriego Angeliniego (Włochy)
 • -85 kg: Denis Apavaloae (Mołdawia) pok. Ruslana Kobzeva (Azerbejdżan)
 • -85 kg: Daniel Alexandru (Rumunia) pok. Valdemara Kulda (Litwa) 2:1 po rundzie dodatkowej
 • -85 kg: Igor Lyapin (Ukraina) pok. Malchaza Karija (Holandia) TKO
 • +93 kg: Maxim Bolotov (Mołdawia) pok. Sebastiana Ciobanu (Rumunia)
 • -85 kg: Constantin Tutu (Mołdawia) pok. Vitalya Buhryakova (Łotwa) TKO
 • +93 kg: Vladimir Toksyatynov (Niemcy) pokonał Colina George (Holandia) przez decyzję 3-0
 • -85 kg: Igor Lyapin (Ukraina) pok. Daniela Alexandru (Rumunia) TKO

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

*