King of Kings Special Summer Edition: Polacy ze zmiennym szczęściem – wyniki gali

Podczas specjalnej letniej edycji gali King of Kings, która odbyła się 16 czerwca w Kłajpedzie, w ringu mogliśmy oglądać aż pięciu zawodników z Polski.

Jako pierwszy do ringu wyszedł Łukasz Łęczycki, który brał udział w turnieju kategorii -65 kg. Niestety w pojedynku z Igorem Osininem Polakowi nie udało się przerwać serii porażek. Ostatnie zwycięstwo Łęczycki zanotował na gali KOK w Rydze w lutym 2016 roku. Igor Osinin dość pewnie zwyciężył na punkty. W drugim półfinale Martynas Danius, zawodnik lokalnego klubu K-1 Academija, bardzo szybko rozprawił się ze swoim Łotewskim rywalem. Fantastyczne KO możecie zobaczyć na nagraniu.

 

Artur Baradyn, po serii zwycięstw na galach SWAT Bushido dostał kolejną szansę występu na dużej gali KOK. Tym razem mierzył się z zawodnikiem uznawanym za jednego z lepszych “lekkich” na Litwie – Henrikasem Viksraitisem. Polak postawił bardzo ciężkie warunki swojemu rywalowi, ale różnica w doświadczeniu wzięła górę i ostatecznie to ręka Henrikasa powędrowała ku górze.

Dwa zwycięstwa zanotowali inni zawodnicy z Garudy Warszawa. Kamil Pawlak wygrał przez KO drugi pojedynek w przeciągu tygodnia. Jego rywal nie był w stanie kontynuować walki po tym jak przyjął, częściowo na blok, potężnego middlekicka. Dawid Mirkowski, kolejny podopieczny Dimy Kartela, spędził w ringu o wiele więcej czasu niż Pawlak. Młody reprezentant Polski Muay Thai potrzebował aż czterech rund by przekonać skład sędziowski o swojej wyższości w ringu. Jego rywal Mantas Stankis sam chyba był zaskoczony tym, że sędziowie ogłosili rundę dodatkową.

W co-main evencie drugiej części gali walczył jeszcze jeden zawodnik z Polski – Maciej Grzegorzewski. Powracający na ring po kilkuletniej przerwie zawodnik Humana Białystok mierzył się z Janem Nausem ze stołecznego klubu Sparta Gym. Po postawie Grzegorzewskiego widać było rozłąkę z zawodowymi walkami. Mimo to Litwinowi zwycięstwo nie przyszło łatwo, a sędziowie nie byli jednomyślni przy werdykcie.

Prawdziwą wisienką na torcie i ozdobą gali był finał turnieju w kategorii -65 kg. Martynas Danius i Igor Osinin dali w ringu prawdziwą pięciorundową batalię, która spokojnie może konkurować o miano walki roku w organizacji KOK. Po czwartej rundzie sędziowie jednogłośnie wskazali na Daniusa, który będzie miał kolejną szansę by odebrać mistrzowski pas Stasovi Renicie z Mołdawii.

Wyniki:

  • K-1 -73 kg: Tadas Jonkus pok. Ismailia Arxentasa DEC
  • K-1 -71 kg: Jan Naus pok. Macieja Grzegorzewskiego DEC
  • K-1 -71 kg: Kristapas Bulmeistras pok. Aurimasa Saulisa TKO
  • K-1 -77 kg: Dawid Mirkowski pok. Mantasa Stankisa DEC po 4 rundzie
  • K-1 -75 kg: Kamil Pawlak pok. Aidasa Saulisa KO 1 runda
  • K-1 -65 kg Finał turnieju: Martynas Danius pok. Igora Osinina DEC po 4 rundzie
  • K-1 -71 kg: Henrikas Viksraitis pok. Artura Baradyna DEC
  • MMA -70 kg: Irmantas Zubrickis pok. Raimondasa Kazlovskisa PODDANIE (duszenie trójkątne)
  • K-1 -65 kg Półfinał turnieju: Igor Osinin pok. Łukasza Łęczyckiego DEC
  • K-1 -65 kg Półfinał turnieju: Martynas Danius pok. Janisa Feldmanisa KO

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

*