Judyta Niepogoda zwycięża na gali King of Kings w Tallinie – relacja i wyniki

W miniony weekend miała miejsce kolejna już w tym roku gala organizacji King of Kings w estońskim Tallinie. W Sakru Suurhal zebrało się prawie 4 000 osób by na żywo dopingować swoich faworytów, z których jedni zwyciężali w spektakularny sposób, a inni – ku uciesze kibiców z Polski – przegrali po wyczerpujących walkach.

Gala została podzielona na dwie części i w pierwszej części, transmitowanej na żywo przez Fightbox, mogliśmy obejrzeć dwie walki Polaków. Jako pierwszy do ringu wyszedł reprezentujący Palestrę Warszawa Krzysztof Olszewski.

Krzysiek walczył w Tallinie z Markko Moisarem – jednym z najlepszych kickbokserów reprezentujących Estonię. Polak świetnie wszedł w pojedynek i pierwszą rundę zaznaczał swoja przewagę raz za razem łącząc kombinacje bokserskie ze świetnymi technikami nożnymi. Markko kilkukrotnie dawał się “złapać kolanem”, które Polak kopał świetnie w tempo. Jednak od drugiej rundy, po kilku bardziej zdecydowanych atakach estońskiego zawodnika, Polak zaczął oddawać pole. Po jednym z klinczy, który zakończył się wywróceniem się zawodników, Olszewski dodatkowo uszkodził bark i choć skończył pojedynek – w końcówce starał się już tylko kopać. Walka zakończyła się zwycięstwem Markko Moisara na punkty.

Nagranie walki.
Zdjęcia z walki. 

W ostatniej walce pierwszej części gali w ringu zameldowała się siedlczanka – Judyta Niepogoda. Jej przeciwniczką była Andra Aho, która trenuje pod okiem Kevina Renno. Judyta od pierwszej rundy ruszyła do ataku i zasypywała swoją rywalkę gradem ciosów. Andra Aho odpowiadała jedynie wtedy, kiedy udawało się jej złapać atakującą Judytę długimi prostymi lub kolanami. Coś za coś – większa aktywność i determinację do zaczynania ataków Judyta przypłaciła kilkoma sytuacjami, w których Andrze udawało się “trafić w tempo” ręką lub nogą. Po trzech rundach sędziowie orzekli rundę dodatkową, którą bez dwóch zdań wygrała Judyta Niepogoda. Wygrana nad lokalną zawodniczką, w jej mieście, po czterech rundach świetnej walki to niebywały sukces Polskiej zawodniczki.

Zdjęcia z walki.

W innych walkach pierwszej części gali walczyli między innymi Herkus Lukosiunas, który zwyciężył przez KO w pierwszej rundzie z Sergeiem Makejevem czy Mindaugas Verzbickas, który zremisował w walce MMA z Alikiem Tseiko.

Po dobrej, solidnej walce Krzysztofa Olszewskiego, świetnej walce Judyty Niepogody przyszedł czas na ostudzenie nastrojów kibiców z Polski przez Piotra Woźnickiego.

Piotr brał udział w ośmioosobowym turnieju organizacji, który ma wyłonić najlepszego zawodnika w kategorii -77 kg. Jego walka nie trwała nawet minuty, a zakończyła się w identyczny sposób jak jego starcie z mołdawskim zawodnikiem podczas gali KOK w Kiszyniowie. Polak pozwolił swojemu przeciwnikowi posłać się na deski kopnięciem kolanem na wątrobę. Michel Landvreugd najwyraźniej oglądał ta walkę. A mógł to zrobić tu.

W pozostałych ćwierćfinałach prawo do walki na grudniowej gali zapewnili sobie Roman Zibin, Rodrigo FereirraSergei Morari.

Szczególnie efektownie zakończyła się walka Romana ZibinaPaolo Fiorio, który padł na deski po świetnym sierpowym w pierwszej rundzie.

Ostatnie dwie walki okazały się jednymi z najlepszych, jakie oglądaliśmy nie tylko na ringach KOK w 2015 roku. W pierwszej z nich Edvin Erik Kibus z Estonii zrobił niesamowity “comeback” i po pierwszej rundzie,  w której był liczony dwa razy, udało mu się przełamać Chrisa Baya i kilkukrotnie poważnie zagrozić mu w końcówce.  Przewaga zdobyta przez Holendra w pierwszej rundzie jednak wystarczyła, by zwyciężyć na kartach sędziowskich. Walka do obejrzenia pod tym linkiem.

Walka wieczoru to jednocześnie kandydat do walki roku 2015. Max Vorovski, którego polscy kibice mogą kojarzyć ze zwycięstwa nad Dawidem Kasperskim, pokonał przez KO Igora Lyapina z Ukrainy. Walkę możecie obejrzeć pod tym linkiem. Polecam, bo na prawdę trudno opisać to co działo się w ringu podczas tego pojedynku.

Wyniki:

 • -71 kg: Herkus Lukosiunas (Litwa) pok. Sergeia Makejeva (Estonia) KO 1 runda
 • -75 kg: Iljas Rustamov (Estonia) pok. Vaidasa Valanciusa (Litwa)
 • -71 kg: Vyacheslav Tevinsh (Łotwa) pok. Chico Kwasi (Holandia)
 • -77 kg: Alik Tseiko (Estonia) vs Mindaugas Verzbickas (Litwa) remis
 • -60 kg: Markko Moisar (Estonia) pok. Krzysztofa Olszewskiego (Polska)
 • -54 kg: Judyta Niepogoda (Polska) pok. Andrę Aho (Estonia)

King of Kings World Grand Prix:

 • -77 kg: Michel Landvreugd (Holandia) pok. Piotra Woźnickiego (Polska) KO
 • -77 kg: Sergei Morari (Mołdawia) pok. Ferhata Gumrukcuoglu (Turcja)
 • -77 kg: Fereirra Rodrigo (Brazylia) pok. Alekseia Liubchenko (Ukraina)
 • -77 kg: Roman Zibin (Estonia) pok. Paolo Fiorio (Włochy) KO
 • -71 kg: Chris Baya (Holandia) pok. Edvina-Erika Kibusa (Estonia)
 • -85 kg: Maxim Vorovski (Estonia) pok. Igora Lyapina (Ukraina) KO