Kolejna walka kobiet na DSF Kickboxing Challenge 10: Krawczyk kontra Różańska

Źródło: informacja prasowa

Na gali DSF Kickboxing Challenge 10 zobaczymy aż dwa pojedynki kobiet. Poza mistrzowskim starciem Doroty Godziny z Sandrą Maskovą wystąpią także ambitne młode polskie zawodniczki: Patrycja Krawczyk zmierzy się z Joanną Różańską.

Tak mocnej karty walk nie miała jeszcze żadna impreza kickbokserska organizowana nad Wisłą. Poza trzema starciami o mistrzowskie pasy i występami gwiazd oraz miejscowych zawodników, 23 czerwca w Nowym Sączu kibice zobaczą też bardzo mocno obsadzony mecz międzypaństwowy Polska-Ukraina. To wszystko jest gwarancją niesamowitych emocji na DSF Kickboxing Challenge 10 w Hali MOSiR przy ulicy Nadbrzeżnej 34 w Nowym Sączu.

Niepokonana w siedmiu zawodowych występach Patrycja Krawczyk jest doskonale znana z występów dla jedynej w Polsce i Europie organizacji promującej wyłącznie kobiece sztuki walki. Jest zawodniczką klubu Gym Fight Wrocław. Krawczyk ma na koncie krajowe i międzynarodowe sukcesu amatorskie: jest m.in. medalistką mistrzostw Polski, Europy i świata w najtwardszej formuje kickboxingu K-1. Dla LFN stoczyła 3 zwycięskie walki. Teraz zadebiutuje w DSF Kickboxing Challenge.

Różańska to mocna zawodniczka. Wybiła się na krajowej scenie w ubiegłym roku, a ostatnio zdobyła Puchar Świata. Jest wyższa ode mnie, z taką rywalką jeszcze nie walczyłam. Chcę zdobywać doświadczenie, więc biorę wszystkie wyzwania – mówi zawodniczka Gym-Fight Wrocław Gym. – Joasia dużo pracuje prostymi. Ja biję od niej mocniej i mam inny styl walki. Liczy się to, bym dała dobrą walkę. Chcę pokazać, jak twardą jestem zawodniczką i co umiem robić w ringu. Zobaczymy, czy młoda krew popsuje mi plany, czy dalej utrzymam swój nieskazitelny rekord – kończy.

Joanna Różańska, która na co dzień trenuje u boku Doroty Godziny w klubie X-Fight Piaseczno, również jest bardzo zmotywowana przed debiutem w DSF Kickboxing Challenge. W marcu Różańska odniosła pierwszy międzynarodowy sukces, wygrywając Puchar Świata w Dublinie. Jest też mistrzynią Polski w formule Light-Contact z 2015 i 2016 roku.

Zaliczyłam ostatnio wiele startów, ale wypoczęłam już fizycznie i psychicznie, jestem gotowa na kolejne wyzwanie, jakim będzie debiut na DSF Kickboxing Challenge 10. Na tak wielkiej imprezie jeszcze nie walczyłam i jestem podekscytowana. Kojarzę Patrycję Krawczyk z poprzednich mistrzostw Polski w K-1. Widziałam też jej dwa występy zawodowe. Bije dobry prawy low-kick, ale pochodzę z Radomia, a to zobowiązuje, więc nie boję się wymian. Taki jest sport! – przekonuje Różańska.

W walce wieczoru na gali DSF Kickboxing Challenge 10 miejscowy bohater Rafał Dudek zmierzy się z byłym mistrzem Świata oraz Europy w boksie Rafałem Jackiewiczem. Pojedynek odbędzie się w formule K-1 w kategorii do 71 kg. Wcześniej do pojedynku o pierwszy historyczny pas DSF królewskiej wagi przystąpią zawodowy mistrz świata WAKO PRO Michał Turyński oraz wielokrotny czempion, Białorusin Petr Romankiewicz. Po długiej przerwie do obrony mistrzowskich pasów staną Dorota Godzina i Łukasz Wichowski.

W innych pojedynkach wystąpią też znany warszawski raper Jurek „Juras” Wroński oraz znakomity Bartosz Batra, który postara się wziąć rewanż na Białorusinie Yurim Żukowskim. A to oznacza, że w Nowym Sączu na gali DSFKCH po raz pierwszy zobaczymy starcie w Muay Thai.

Transmisja gali DSF Kickboxing Challenge 10 na kanale Canal+Sport. Bilety do nabycia w klubach u zawodników oraz na www.tiketto.pl i www.dsfchallenge.com.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

*