Kolejnych siedmioro Polaków w półfinałach – Mistrzostwa Świata w Dublinie

Czwartek przyniósł kolejne sukcesy polskim kickbokserom uczestniczącym w Mistrzostwach Świata WAKO w formułach Pointfighting, Light Contact, Full Contact. Do półfinałów awansowało siedmioro Biało-Czerwonych. W finale jest weteran Tomasz Szczepaniuk, zaś brąz zdobył inny doświadczony zawodnik Marek Drażdżyński.

W Full Contact po dzisiejszych walkach medale mają już pewne 22-letnia Karolina Dziedzic (-70kg, Diament Pstrągowa), 20-letni Robert Niedźwiedzki (-57kg, KS Ziętek Team Brzeziny) i 24-letni Robert Krasoń (-75kg, Piotrkowska Szkoła Sztuk Walki Tom Center).

W formule Light Contact na podium na pewno zobaczymy czworo reprezentantów Polski – 30-letnią Dorotę Godzinę (-55kg, KS X Fight Piaseczno), 21-letnią Paulinę Jarzmik (-60kg, KS X Fight Piaseczno), 25-letniego Łukasza Wichowskiego (-79kg, KS X Fight Piaseczno) i 21-letniego Aleksandra Stawireja (+94kg, KS Ziętek Team Brzeziny).

W FC Karolina Dziedzic pokonała Irlandkę Sweetman 3-0. – Po każdej rundzie miałam bezpieczną przewagę punktową, a w trzeciej rywalka była liczona po kopnięciu frontalnym na brzuch. Sądziłam, że pojedynek będzie trudniejszy, ale to nie oznacza, że było lekko. Może pierwsza runda najtrudniejsza, choć jak mówię wszystko pod kontrolą. Jutro półfinał z zawodniczką z Kazachstanu.

Robert Niedźwiedzki pokonał walczącego w barwach Norwegii Firouzadeha, a Robert Krasoń znokautował w niecałą minutę Hiszpana Rodrigueza.

–  Zachowałem dziś dużo zimnej krwi, do tego byłem skuteczniejszy w zadawaniu ciosów. Przepuszczałem kopnięcia przeciwnika, kontrowałem i wyprzedzałem jego ataki. Jutro walka o finał z Niemcem. Jeśli zrealizuję założenia taktyczne, to w sobotę finał. W tym sezonie już wygrałem w Dublinie w Pucharze Świata – powiedział Robert Niedźwiedzki, który podobnie jak Karolina Dziedzic debiutuje w MŚ Seniorów.

W czwartkowych walkach ćwierćfinałowych Light Contact Dorota Godzina pokonała Słowenkę Bec, Paulina Jarzmik wygrała ze Szwedką Palmersjö,  Łukasz Wichowski pokonał Irlandczyka Gilshehana, a Mistrz Świata i Europy Juniorów Aleksander Stawirej wygrał z Węgrem Bayerem.

– Dziś niestety trochę gorsza dyspozycja, słabo mi noga chodziła i byłam wolniejsza. Męczyłam się w tej walce, ale skończyło się moją wysoką przewagą na punkty. Chyba obie z Pauliną Jarzmik czujemy jeszcze niedawne MŚ w Belgradzie, gdzie zdobyłyśmy tytuły w Kick Light. Mnie czeka jutro trudny półfinał z Niemką, która dziś w ładnym stylu pokonała zawodniczkę gospodarzy – powiedziała Dorota Godzina.

Dwie walki w 1/4 finału stoczyła dziś Paulina Jarzmik. – W Pointfightingu przegrałam w dogrywce z aktualną Mistrzynią Świata Węgierką Kadas 6-8, a w Light Contact wygrałam ze Szwedką Palmersjö. Jutro się zmierzę z Rosjanką Popovą.

Pomimo uzasadnionych jak się okazało obaw o sędziowanie, Łukasz Wichowski okazał się lepszy od zawodnika gospodarzy. To już jego 3 zwycięstwo w irlandzkim turnieju. – Jutro półfinał z Bułgarem, aktualnym Mistrzem Świata i Europy.

W zawodach weteranów LC Tomasz Szczepaniuk (-63kg, Legionowski Klub Sportów walki Tajfun) wygrał ze Szwedem Heiderupem i jest już w finale. Marek Drażdżyński (-84kg, KKS Sporty Walki Poznań) w ćwierćfinale pokonał Włocha Nardelliego, a następnie przegrał po kontrowersyjnym werdykcie z Francuzem Fouadem. – Niestety fatalna decyzja sędziów, którzy w końcówce odjęli zupełnie bezzasadnie punkt Markowi – mówiła oglądająca pojedynek Dorota Godzina.

Pozostali nasi reprezentanci przegrywali dziś ćwierćfinały, ale też zasłużyli na wielkie gratulacje za ambitną postawę, m.in. Karolina Mośko (-50kg, KKS Sporty Walki Poznań), która musiała uznać wyższość bardzo dobrej Irlandki de la Cour.

W FC porażkę poniosła m.in. Gabriela Bednarowicz (-56kg, Soma-Gym Kielce) ze Słowaczką Petrikova. – Rywalka dominowała w każdej rundzie, była zdecydowanie lepsza, w dodatku dziś nie czułam “siebie”, to nie był mój dzień. Już 8 rok trenuję kickboxing, najpierw w Stalowej Woli, a od 4 lat w Soma-Gym. Na co dzień studiuję budownictwo na Politechnice Świętokrzyskiej.

W LC i PF przegrywali zaś Piotr Odważny (-67kg, KKS Sporty Walki Poznań) i Tomasz Kurzeja (-74kg, KS X Fight Piaseczno).

– Walka była wyrównana, ale niestety przegrałem na punkty. Nie pozwoliłem przeciwnikowi na pokazanie jego atutów. Wiedziałem z kim walczę i jaką ten zawodnik wypracował sobie reputację w świecie kickboxingu, ale ja byłem bardzo zmotywowany i doskonale przygotowany, zarówno fizycznie jak i psychicznie. Dzięki temu startowi wiem, że jestem w stanie wygrać z każdym – mówił Piotr Odważny.

Z kolei Tomasz Kurzeja, który od jakiegoś czasu ma problemy z lewym barkiem dodał: – Przeciwnik obrał strategie walki polegającą na kontrach. Po objęciu prowadzenia w pierwszej rundzie wyczekiwał tylko kolejnych moich ataków, kontrował i powiększał przewagę. To był mój pierwszy start w Mistrzostwach Świata. W tym roku na Pucharze Świata w Austrii pomimo wygranych 3 pojedynków, uplasowałem się tuż za podium.

Wczoraj do półfinałów awansowało dwoje Biało-Czerwonych, a z losowania medal ma zapewniony Wojciech Peryt (-51kg, Radomski Klub Kickboxingu Kick-Sport) w FC. Czyli łącznie Polacy zdobędą w Irlandii 12 medali, w tym 2 weterani.

Głównymi trenerami Biało-Czerwonych w Dublinie są Radosław Laskowski i Piotr Siegoczyński, a kierownikiem reprezentacji Wojciech Kierstein. Walki sędziują Cecylia Pudlicka, Janusz Wielgosz i Ryszard Zawistowski.

Wyniki Polaków – 26 listopada

Full Contact

ćwierćfinały

-56kg Gabriela Bednarowicz – Veronika Petrikova (Słowacja) por. Bednarowicz

-60kg Emilia Czerwinska – Jenna Puurunnen (Finlandia) por. Czerwińskiej

-65kg Wanesa Nogaj – Cristina Caruso (Włochy) por. Nogaj

-70kg Karolina Dziedzic- Claire-Louise Sweetman (Irlandia) wygr. Dziedzic

+70kg Anna Kołodziejska – Lucie Mlejnkova (Czechy) por. Kołodziejskiej

-57kg Robert Niedźwiedzki – Said Shahwali Firouzadeh (Norwegia) wygr. Niedźwiedzkiego

-67kg Piotr Odważny – Gabor Gorbics (Węgry) por. Odważnego

-75kg Robert Krasoń – Jose Angel Hofstertter Rodriguez (Hiszpania) wygr. Krasonia

Pointfighting

ćwierćfinały

-65kg Paulina Jarzmik – Adrienn Kadas (Węgry) por. po dogrywce Jarzmik

-74kg Tomasz Kurzeja – Sascha Gräske (Niemcy) por. Kurzei

Light Contact

ćwierćfinał -50 kg Karolina Mośko – Lily de la Cour (Irlandia) por. Mośko

ćwierćfinał -55 kg Dorota Godzina – Sabina Bec (Słowenia) wygr. Godziny

ćwierćfinał -60 kg Paulina Jarzmik – Madeleine Palmersjö (Szwecja) wygr. Jarzmik

ćwierćfinał -70 kg Agnieszka Osial – Ursa Terdin (Słowenia) por. Osial

ćwierćfinał -79 kg Łukasz Wichowski – Colm Gilshehan (Irlandia) wygr. Wichowskiego

ćwierćfinał weterani -84kg Marek Drażdżyński – Andrea Nardelli (Włochy) wygr. Drażdżyńskiego

ćwierćfinał +94kg Aleksander Stawirej – Peter Bayer (Węgry) wygr. Stawireja

półfinał weterani -63kg Tomasz Szczepaniuk – Thomas Heiderup (Szwecja) wygr. Szczepaniuka

półfinał weterani -84kg Marek Drażdżyński – Habbani Fouad (Francja) por. Drażdżyńskiego

Szczegóły na stronach internetowych PZKB (pzkickboxing.pl) i WAKO (wakoweb.com)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

*