Korczak, Job i Kuśka wystąpią na gali pod patronatem Kunlun Ministry of Fight – już 20 maja

Trzech zawodników z Polski weźmie udział w sobotniej gali Ministry of Fight, która odbędzie się w Bańskiej Bystrzycy 20 maja. Na gali organizowanej przez Martina Belaka zobaczymy Norberta Joba, Rafała Korczaka oraz Ireneusza Kuśkę.

Reprezentujący warszawski klub Akademia Gorila Rafał Korczak zmierzy się z lokalnym zawodnikiem Borisem Kuspalem, który walczył dla takich organizacji jak Kunlun czy W5. Trenujący w klubie Firegym BB Kuspal na pewno przewyższa Polaka doświadczeniem, bo stoczył w swojej karierze ok 40 zawodowych pojedynków.

Rafał Korczak ma na swoim koncie między innymi srebrny medal Pucharu Świata IFMA oraz brązowy medal Mistrzostw Europy tej samej organizacji. Na zawodowych ringach stawia dopiero pierwsze kroki. Dla Korczaka pojedynek z Kuspalem będzie powrotem do ringu po kontuzji ręki, jakiej nabawił się na Pucharze Świata.

Norbert Job, młody podopieczny Łukasza Pławeckiego, 20 maja zmierzy się z Attilą Garamszeghym. Słowak to 23 letni zawodnik, wielokrotny reprezentant Słowacji, który swoją ostatnią (zwycięską) walkę stoczył na gali East Pro Fight w Koszycach w kwietniu tego roku. Z kolei Norbert Job będzie szukał odbudowania po porażce, jakiej doznał z rąk bardzo doświadczonego Piotra Sokoła. Job przegrał przez KO na gali HFO 3, która odbyła się w kwietniu w Nowym Sączu.

Na tej samej gali HFO 3 walczył i zwyciężył ostatni z Polaków, którzy wezmą udział w Ministry of Fight – Ireneusz Kuśka. Młody zawodnik z Rybnika dał świetny pojedynek przed nowosądecką publicznością bardzo pewnie na punkty pokonując Tomasza Kadule. W Bańskiej Bystrzycy stanie naprzeciw bardzo doświadczonego Petera Barana z Firegym BB. Walka odbędzie się na pełnych zasadach Muay Thai.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

*