Król był nagi. Anthony Joshua nowym mistrzem IBF w wadze ciężkiej!

W głównym wydarzeniu londyńskiej gali w hali O2 Anthony Joshua (16-0, 16 KO) pokonuje przez nokaut w 2 rundzie Charlesa Martina (23-1-1, 21 KO) i zostaje nowym mistrzem organizacji IBF w wadze ciężkiej!

Gdy obaj bokserzy pojawili się w ringu emocje z każdą sekundą rosły.. jednak ostatecznie bardzo szybko opadły. Od pierwszego gongu pretendent Joshua przejął inicjatywę i skutecznie punktował Martina, trafiając go kilka razy mocnymi prawymi. W drugiej rundzie gdy wydawało się, że Amerykanin ruszy bardziej do przodu, nadział się po odchyleniu Brytyjczyka na potężny prawy krzyżowy i był po raz pierwszy liczony w tym pojedynku. Charles jednak wyczekał i wstał na 9, jednak chwilę później bliźniacza akcja ze strony Joshuy i Mistrz był drugi raz na deskach. Również chciał wstać w ostatniej chwili, ale sędzia uznał, że zrobił to zbyt późno i skończył walkę. I w taki sposób poznaliśmy nowego Mistrza Świata IBF w królewskiej dywizji.

Najefektowniejsze tego dnia ze strony Martina było.. wejście do ringu! Pewnie i dumnie kroczył w królewskich szatach z koroną na głowie, jednak okazało się, że tego wieczora król był zupełnie nagi. W pełni zasłużenie Anthony Joshua po zaledwie 16 walkach i 2,5 letniej karierze zawodowej na swoje biodra może założyć mistrzowski pas! Pierwsza obrona jest planowana na 9 lipca na gali Tyson Fury (25-0, 18 KO) vs Władimir Kliczko (64-4, 53 KO) w Manchesterze.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

*