Krzysztof Głowacki wraca do treningów, Marco Huck sprowadzony na ziemię

fot. www.ringpolska.pl

Nasz mistrz organizacji WBO w kategorii junior ciężkiej Krzysztof Głowacki (25-0, 16 KO) powrócił do treningów i na początku przyszłego roku stanie do ‘dobrowolnej’ obrony tytułu! Tak, do dobrowolnej i koniec ‘szopki’, którą od dłuższego czasu odstawiał Marco Huck (38-3-1, 26 KO). Bośniacki Niemiec długo “walczył” o pas, który stracił na rzecz Polaka 14 sierpnia przy przysłowiowym zielonym stoliku. Huck składał liczne protesty i wręcz domagał się od organizacji rewanżu z Głowackim, który jak mówi wręcz mu się należy! Zachowanie to skomentował współpromotor “Główki” Andrzej Wasilewski: “Nie dziwi mnie postawa Hucka.. on oprotestował już prawie wszystko po nokaucie z rąk Krzyśka.. ale szczerze powiedziawszy jest do dla niego wstyd jako dla sportowca.”

Federacja WBO nie ugięła się pod naciskiem Hucka i podjęła jedyną słuszną decyzję, czyli odrzuciła wszystkie protesty Niemca. Może teraz Marco udowodni ‘sportowo’ w ringu, że zasługuje na rewanż z Krzyśkiem wygrywając z kimś wartościowym.. Może z Krzysztofem Włodarczykiem (49-3-1, 35 KO), który już od dłuższego czasu bezskutecznie wyzywa Hucka na pojedynek..?

Dzisiaj na Kongresie WBO Krzysiek ma otrzymać nagrodę za walkę roku, jak informuje Przemek Garczarczyk. Teraz pozostaje pytanie z kim i gdzie do pierwszej obrony stanie Głowacki? Raczej na pewno będzie to walka w Stanach, a wśród rywali wymienia się m.in. Dmitrija Kudriaszowa (18-0, 18 KO) czy Oleksandra Usyka (8-0 8 KO), choć jak nas zapewnia ambitny pięściarz z Wałcza: “Jestem gotowy do tego, by stanąć w ringu z każdym.. wolałbym od razu powalczyć z mocnym rywalem.”  Czekając na rywala przypomnijmy sobie jak to wyglądało 14 sierpnia i za co Krzysiek dostaję nagrodę walki roku:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

*