Kunlun Fight 81: Bartosz Batra zmierzy się z Wei Ninghui na gali w Pekinie. Powrót Andiego Ristie – już 27 lipca

Bartosz Batra, reprezentujący KO Gym Wrocław, wystąpi na 81 gali Kunlun Fight w Pekinie. Gala odbędzie się 27 lipca i będzie transmitowana na kanale Fightbox.

Dla Polaka będzie to druga walka w 2019 roku i pierwsza na zasadach K-1 od pięciu lat. W 2018 roku stoczył dwie wygrane walki, a rok 2017 zamknął z bilansem 1-1. Bartosz Batra ma na swoim koncie występy dla Max Muay Thai oraz Thai Fight. W styczniu tego roku walczył na stadionie Chaweng.

Rywalem Polaka będzie Wei Ninghui, który swoją ostatnią walkę stoczył z Iliasem Bulaidem na gali WLF. Ninghui jest mistrzem turniejowym Kunlun Fight z 2016 roku i Mistrzem Świata WMC. Na gali Kunlun Fight 26 pokonał przed czasem po kopnięciu na korpus Tomasza Makowskiego.

Walką wieczoru gali Kunlun Fight 81 będzie pojedynek Andiego Ristie z Kongiem Linfengiem. Dla Surinamczyka będzie to powrót do zawodowych walk po ponad czterech latach. Ostatnią walkę stoczył z Robinem van Roosmalenem na gali Glory w Dubaju. Wcześniej zdobywał pas Glory pokonując Petrosyana i van Roosmalena w turnieju, a utracił go w jednej z najlepszych walk w historii organizacji, w której uległ Davitowi Kirii.

Na gali zostanie rozegrany także 8-osobowy turniej w wadze do 75 kg.