Łęczycki, Mirkowski, Baradyn, Pawlak, Grzegorzewski i Kolasiński na karcie walk gali King of Kings Summer Edition – już 16 czerwca w Kłajpedzie

Aż sześciu zawodników z Polski, z warszawskich Garudy i Palestry oraz klubu Human Białystok, wystąpi podczas czerwcowej gali King of Kings, która odbędzie się w nadmorskiej Kłajpedzie.

W części gali transmitowanej na żywo na kanale Fightbox wystąpią Łukasz Łęczycki, który weźmie udział w turnieju w wadze -65 kg, oraz Dawid Mirkowski i Artur Baradyn, którzy wystąpią w walkach dodatkowych. Łukasz Łęczycki w półfinale turnieju zmierzy się z jednym z najlepszych litewskich zawodników Igorem Osininem, który w ostatnich 4 walkach nie przegrał ani razu. Zarówno Łęczycki jak i Osinin wywodzą się z Muay Thai, co może mieć duży wpływ na przebieg pojedynku.

Dawid Mirkowski, którego czeka walka na Grandzie PRO 9 czerwca, w Kłajpedzie zmierzy się z Mantasem Stankisem z Titanas Gym, który w listopadzie ubiegłego roku na gali KOK w Rydze pokonał Pavla Mazuroka. Mirkowski w ostatnim czasie pokonał Adama Molędysa na trzeciej edycji Grandy PRO i doznał punktowej porażki podczas eventu KOK w Rydze z Jurim Orlovem. Walka odbędzie się w limicie -77 kg.

Artur Baradyn, podopieczny Krzysztofa Humeńczyka, zmierzy się w kategorii -70 kg z doświadczonym Henrikasem Viksraitisem. Litwin mierzył się już z zawodnikami z Polski, między innymi z Mateuszem Kopcem i Piotrem Trześniewskim-Trycem. Z oboma wygrał, jednak werdykt po walce z Kopcem został zmieniony na “no contest” z uwagi na jego dyskusyjność. Baradyn zadebiutował w kategorii lekkiej dwoma pojedynkami z Martynasem Jasiunasem. Pierwszą walkę, którą bardzo wyraźnie przegrał, wziął w zastępstwie za innego zawodnika zaledwie dobę wcześniej. W rewanżu Polak pokazał się z o wiele lepszej strony, jednak przewaga warunków fizycznych Litwina i dobry gameplan na pojedynek z Baradynem wystarczyły by ten ponownie musiał uznać jego wyższość.

W drugiej części gali, która będzie transmitowana na żywo w PPV, wystąpią Maciej Grzegorzewski (o którego walce pisaliśmy więcej tu) oraz Daniel Kolasiński. Zawodnik Palestry Warszawa zmierzy się ze słynącym z nokautów Zaurem Dzavadovem.

Kamil Pawlak to z kolei zawodnik, który dopiero zaczyna karierę w zawodowym K-1. Aktualnie legitymuje się rekordem 4-2, a ostatnią walkę stoczył na gali HFO w Nowym Sączu, gdzie przegrał z Przemysławem Pawlakiem. 25-letni zawodnik z Warszawy jest aktualnym Mistrzem Polski Muay Thai. W Kłajpedzie Pawlak zmierzy się z młodym lokalnym zawodnikiem Deivydasem Jemelianovasem.

Gala odbędzie się 16 czerwca i będzie transmitowana na żywo przez stację Fightbox. Druga część gali będzie do obejrzenia na stronie www.fite.tv.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

*