Legenda sportów walki „KID” Yamamoto walczy z nowotworem [mmarocks]

Jeden z najlepszych zawodników w historii sportów walki w Japonii i pionier lżejszych kategorii wagowych Norifumi Yamamoto podzielił się z fanami smutną wiadomością w swoich mediach społecznościowych.

Kid Yamamoto poinformował na swoim Instagramie , że zdiagnozowano u niego raka i obecnie walczy z chorobą. Poprosił też swoich fanów o wsparcie go w tej walce:

To będzie osobista wiadomość, mam zamiar zrobić wszystko żeby pokonać raka. Jestem pełen energii i mam w sobie dużo woli walki żeby powrócić, więc proszę was o mocne wsparcie!

41-letni Yamamoto w latach swojej świetności był jednym z najlepszych i najpopularniejszych zawodników świata w lżejszych kategoriach wagowych. Japończyk w latach 2001-2007 osiągnął prawie idealny rekord 17 zwycięstw i tylko jednej porażki z powodu pechowego rozcięcia jakiego doznał po kopnięciu kolanem. Dzięki agresywnemu i efektywnemu stylowi walki zawodnik zyskał fanów na całym świecie. Na swoim koncie ma zwycięstwa nad takimi utalentowanymi zawodnikami jak Bibiano Fernandes, Royler Gracie, Genki Sudo, Caol Uno i Jeff Curran.

Yamamoto (MMA 18-6, 2 NC) większość swojej kariery stoczył w Japonii walcząc dla takich organizacji jak Hero, Dream oraz K-1. Zadebiutował w USA dopiero w 2011 roku w starciu z najlepszych zawodnikiem w historii wagi muszej – Demetriousem Johnsonem na UFC 126. Była to pierwsza z trzech porażek z rzędu KIDa w UFC. Niestety mało udana kariera w USA i seria kontuzji które torpedowały jego karierę w późniejszych latach sprawiły, że zawiesił on rękawice na kołku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

*