“Ludzie dostaną z mojej strony to, po co przyszli – bezkompromisowy pojedynek” Paweł Jędrzejczyk vs Florian Kröger na MFC 8

Niedawno pisaliśmy o planowanym występie Pawła na Max Muay Thai 18 sierpnia, a dziś pojawiło się oficjalne potwierdzenie jego walki na gali MFC 8, która odbędzie się 12 września.
Źródło: materiały[gap height=”5″] prasowe; Autor: Marek Grzelka

Przedstawiamy dziś kolejnego wojownika gali MFC 8. 12 września w Zielonej Górze w walce o tytuł Międzynarodowego Mistrza Polski federacji WKN Paweł Jędrzejczyk z Punchera Wrocław zmierzy się z Florianem Krögerem z Xite Gym Hamburg. Walka odbędzie się w formule K-1 na dystansie trzech rund po trzy minuty.

Paweł Jędrzejczyk z wrocławskiego Punchera sportami walki zajmuje się od 15 lat. Jego głównymtrenerem jest Janusz Janowski, w przygotowaniach pomaga Pawłowi także Kacper Mielnik

Puncher to bardzo dobry klub, ma świetny sposób szkolenia zawodników. Tworzy przed wszystkim nowych od podstaw, a nie przejmuje już doświadczonych. Mam porównanie dlatego, że często trenuję w różnych klubach na całym świecie, aby podnosić swoje umiejętności, ale obserwuję też Polski rynek – mówi zawodnik z Wrocławia.

Jędrzejczyk jest pięciokrotnym Zawodowym Mistrzem Świata organizacji WKN i WKA w Muay Thai i Kickbokingu w trzech kategoriach wagowych. Był też Mistrzem Europy Muay Thai organizacji WMF i siedem razy zdobywał Mistrzostwo Polski. Walczy też z powodzeniem na znanych arenach w Tajlandii.

Zapytany, jak scharakteryzowałby swoje największe atuty, odpowiada, że to wywieranie presji, kondycja i doświadczenie w ringu. – Poza ringiem ciężka praca i chęć poprawiania samego siebie. Cały czas – dodaje.

Paweł to stały gość gal MFC. – Gale Tomka odbywają się od wielu lat i zawsze skupiają czołowych Polskich zawodników, ale też bardzo dobrych zawodników z zagranicy. Z roku na rok są coraz lepsze i my jesteśmy coraz lepsi. Oby tak dalej! – mówi o Makowski Fighting Championship.

Czy pod wrześniowe starcie w Zielonej Górze przygotowuje się w jakiś specjalny sposób? – Jestem w ciągłym treningu i bardzo dobrej formie zarówno fizycznej jak i psychicznej. Trenowałem z gwiazdami UFC i Glory w klubie Blackzilians na Florydzie, byłem na obozie Punchera w Łazach, a za chwilę wylatuję do Tajlandii. Tam stoczę walkę na gali Max Muay Thai. Myślę, że można nazwać to elementem przygotowań do MFC – odpowiada P. Jędrzejczyk.

Rywalem Jędrzejczyka będzie Florian Kröger trenujący w hamburskim Xite Gym. – O rywalu nie wiem zbyt wiele. Jestem na tym etapie kariery, że nie interesuje mnie, kto to będzie. Nie zaprzątam sobie głowy jego osiągnięciami i poprzednimi walkami. Wyjdę do ringu i będę reagował na to, co prezentuje. Jeśli chce ze mną, walczyć musi czuć się mocny – mówi o przeciwniku zawodnik Punchera.

Mój plan na walkę jest zawsze jeden, zniszczyć przeciwnika, złamać go fizycznie i psychicznie. Szachowanie, uciekanie i ringowe zabawy mnie nie interesują. Ludzie dostaną z mojej strony to, po co przyszli – bezkompromisowy pojedynek – mówi zapytany o to, czego możemy się spodziewać w trakcie walki.

Pozdrawiam wszystkich kibiców i zapraszam na MFC8 do Zielonej Góry! – dodaje na koniec.