Łukasz Banach – “Nasz człowiek” w Glory od lat

Photo Credit: www.srt-studio.com

Niedawno doszła do nas świetna informacja o pierwszych zawodnikach z Polski, po których sięgnęła organizacja Glory. Niestety z powodu urazu pleców ze startu musiał wycofać się Tomasz Makowski, ale przed Pawłem Jędrzejczykiem jeszcze niecały miesiąc do walki w Chicago podczas gali z numerem 27.

Za postawienie Polaków w fightcardzie Glory Super Fight Series był odpowiedzialny między innymi Łukasz Banach, który mieszka w Chicago od 2007 roku i tam prowadzi klub. Artykuł ten powstał by przybliżyć wszystkim kibicom sylwetkę osoby, dzięki której pracy mamy w końcu Polaka między linami Glory.

998096_623214961044785_624093090_n

Między 2008 i 2011 Łukasz łączył rolę trenera i zawodnika. Do 2015 roku był głównym trenerem stójki w klubie MMA Carlsona Gracie (z “tych” Gracie 🙂 ). W 2011 “zawiesił rękawice na kołku” i zajmuje się już tylko trenowaniem zawodników. Podczas gali Glory w Chicago będziemy mogli zobaczyć dwóch jego podopiecznych: Daniela Moralesa i Alexa Pingarrona. Ten pierwszy zmierzy się z siódmym w rankingu Glory Casey’em Greenee, a Alex w ringu stanie na przeciwko Adama Edgertona, który zwyciężał już na ringach Glory.

fot. Facebook
fot. Facebook

Łukasz jako trener ma na swoim koncie wiele tytułów i startów dla prestiżowych organizacji takich jak Lion Fight czy Glory właśnie. Jego zawodnicy przywozili tez medale z Mistrzostw Świata WKA, gdzie on sam był trenerem kadry USA. Jeden z jego podopiecznych wygrał też prestiżowy turniej Combate America, rozgrywany w formie reality show.

fot. Facebook
fot. Facebook

Wracając do gal Glory – Łukasz współpracuje z organizacją od gali z numerem 19. Brał też udział w organizowanej w Las Vegas Glory 23 i teraz partycypuje w tej z numerem 27.

Wychodzi na to, że “swojego człowieka” w Glory mamy od dawna. Powodzenia wszystkim!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

*