Łukasz Pławecki rywalem Wojciecha Wierzbickiego w walce o pas mistrzowski FEN w wadze do 77 kg – już 25 maja we Wrocławiu

Łukasz Pławecki (20-13-1) będzie rywalem Wojciecha Wierzbickiego (13-3) w walce o pas mistrzowski federacji Fight Exclusive Night w kategorii wagowej do 77 kilogramów. Do pojedynku dojdzie 25 maja we Wrocławiu. Walka odbędzie się na dystansie 5 rund.

Wierzbicki to jeden z najmocniejszych w Polsce zawodników kategorii do 77 kg. W aktualnym rankingu polskiego zawodowego K-1 zajmuje drugie miejsce w swojej kategorii wagowej. W 2014 roku zdobył tytuł mistrza Europy pokonując Włocha Andreę Andrenacciego. Zawodnik z Dolnego Śląska był także zawodowym międzynarodowym mistrzem Polski K-1, a podczas międzynarodowego turnieju Grand Prix Russia K1 w 2013 roku dotarł do półfinału odpadając dopiero po walce z wielokrotnym mistrzem świata Dmitryem Valentem. Wierzbicki zanotował także prestiżowe zwycięstwa nad mistrzem Europy full-contact Przemysławem Ziemnickim, mistrzem Słowacji Patrikiem Tothem i zawodowym mistrzem Niemiec WFMC Unalem Aydinem. Do historii sportów walki w Polsce, jako jedna z najlepszych walk, przeszedł pojedynek ówczesnego mistrza FEN Wierzbickiego z Pawłem Biszczakiem. W styczniu 2017 roku lepszy okazał się ten drugi, a wiele mówiło się o ich rewanżu. W ostatniej chwili zawodnik z Dolnego Śląska wypadł z rozpiski gali „Bitwa o Wrocław”, gdzie miało dojść do ich powtórnej konfrontacji. Celem Wierzbickiego jest, aby pas mistrzowski ponownie zawisł na jego biodrach.

Łukasz Pławecki jest ostatnio w świetnej dyspozycji. W trzech ostatnich miesiącach 2017 roku zdobył trzy prestiżowe pasy mistrzowskie, w tym pas Mistrza Świata federacji IPCC w K-1. Sięgając po ten pas pokonał reprezentującego Kyshenko Gym Yankube Juwarę. W grudniu stoczył swój ostatni pojedynek w wadze do 70 kg i od tego roku będzie rywalizował z kategorii do 77 kg. Walka z Wierzbickim będzie jego 36 zawodowym pojedynkiem. Reprezentujący HALNY Nowy Sącz zawodnik walczył między innymi na galach KOK, Glory oraz Kunlun Fight. Występ na gali FEN 21 będzie jego debiutem, jak sam mówi długo wyczekiwanym, pod szyldem federacji. Łukasz Pławecki to aktualnie numer jeden rankingu P4P (bez podziału na kategorie wagowe) polskiego zawodowego K-1.

Wciąż myślący o utraconym pasie Wierzbicki kontra Pławecki, który jest w sztosie i który chce rozdawać karty w kategorii do 77 kilogramów w formule K1. W puli pas mistrzowski, więc czeka nas naprawdę emocjonująca batalia. Wydaje mi się, że nie muszę nic więcej mówić na temat tego starcia. Do niego po prostu nie trzeba zachęcać – powiedział prezes FEN, Paweł Jóźwiak.

Bilety na galę FEN 21 można nabyć na stronie internetowej fen-mma.com/bilet.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

*