Łukasz Pławecki vs Alexandr Prepelita na King of Kings WGP 9 kwietnia w Kiszyniowie

Zawodnik i trener klubu Halny Nowy Sącz – Łukasz Pławecki – wystąpi podczas kolejnej edycji gali KOK w Kiszyniowie. W kategorii do 71 kg zmierzy się ze wschodząca gwiazdą lokalnego kickboxingu Alexandrem Prepelitą.

Mołdawski zawodnik dwukrotnie stawał w ringu z Polakami. Na ostatniej gali KOK pewnie pokonał Jacka Olkuskiego, a wcześniej kontrowersyjnym werdyktem wygrał 2:1 z Dawidem Mirkowskim.

Walka z Olkuskim.

Walka z Mirkowskim.

Dla Prepelity będzie to czwarta zawodowa walka. Jego dotychczasowy rekord to 3 zwycięstwa, w tym jedno przed czasem.

Łukasz Pławecki nie może ostatnio narzekać na nudę i brak walk. W grudniu 2015 walczył z największą gwiazda W5 Vladem Tuinovem, następnie w lutym 2016 roku walczył o prestiżowy pas WKN w Muay Thai na Thai Boxe Manii, 9 kwietnia wystąpi na gali KOK w Kiszyniowie, a już 1 maja weźmie udział w czteroosobowym turnieju Kunlun European Eliminations na gali Halny Fighting Organization w Krynicy Zdrój. W przypadku ostatniego eventu Łukasz bierze na barki także obowiązki organizatora.

Pławecki przegrał dwie ostatnie walki, ale trzeba przyznać, że z bardzo klasowymi rywalami. Miejmy nadzieję, że niedoświadczony Prepelita będzie pierwszym krokiem w odbudowywaniu rekordu zawodnika z Nowego Sącza.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

*