Łukasz Pławecki vs Jankuba Juwara w walce o pas Mistrza Świata IPCC na gali HFO 4 – już 23 września w Nowym Sączu

Nowosądecki zawodnik Łukasz Pławecki stoczy swoją 32 zawodową walkę podczas czwartej edycji gali HFO, która odbędzie się 23 września w jego rodzinnym mieście. Rywalem Pławeckiego będzie reprezentant Kyshenko Gym Jankuba Juwara.

Jankuba Juwara to pochodzący z Gambii, ale mieszkający i trenujący w Barcelonie zawodnik, który w ubiegłym zdobył między innymi mistrzostwo Hiszpanii na amatorskim ringu. Posiadający świetne jak na kategorie lekką warunki fizyczne Gambijczyk w swojej dotychczasowej karierze walczył 30 razy i aż 25 razy zwyciężał. Juwara trenuje obecnie pod okiem Artura Kyshenki i na jego podpowiedzi będzie mógł liczyć w narożniku podczas walki z Pławeckim.

Jankuba Juwara ma także zakontraktowaną walkę z Sudsakornem Sor.Klinmee podczas gali Thai Fight Barcelona.

Łukasz Pławecki swoją ostatnią walkę w Polsce stoczył na gali MFC w grudniu ubiegłego roku. Po zdobyciu tytułu Mistrza Świata WKN na gali w Nowej Soli Pławecki walczył jeszcze na galach Glory i Kunlun, pomiędzy którymi pauzował ze złamaną ręką. Zawodnik i trener klubu Halny Nowy Sącz przed swoją publicznością walczył po raz ostatni w 2010 roku. W całej swojej zawodowej karierze stoczył 31 walk, z czego 17 razy zwyciężał. Z niepotwierdzonych jeszcze informacji wynika, że w 2017 roku nowosądeccy kibice będą mieli okazję oglądać Pławeckiego jeszcze raz na gali Celtic Gladiator.

Stawką pojedynku, który odbędzie się na dystansie pięciu rund po 3 minuty, będzie pas Mistrza Świata IPCC. Organizacja ta sankcjonuje między innymi gale Star Fight (promowane przez Buakawa), a jej mistrzami są między innymi Andrei Kulebin, Simon Marcus czy Andrei Herasimchuk. Federacja IPCC sankcjonuje także większość tytułów mistrzowskich organizacji Kunlun.

Gala HFO 4 odbędzie się 16 września w Nowym Sączu. Bilety na wydarzenie dostępne są na stronie internetowej organizacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

*