Łukasz Pławecki wraca do azjatyckiego giganta – Polak wystąpi na lipcowej gali Kunlun Fight 64

Najlepszy polski zawodnik kategorii -70 kg, reprezentujący klub Halny Nowy Sącz, Łukasz Pławecki wystąpi na lipcowej gali Kunlun Fight Kickboxing 64. Gala odbędzie się w Chińskiej Republice Ludowej, a dokładniej w miejscowości Chongqing. Będzie to powrót organizacji do Chongquing po raz pierwszy od gali Kunlun Fight 26, na której wystąpił Tomasz Makowski. Gala zaplanowana jest na 15 lipca.

Łukasz Pławecki wraca do zawodowych walk po złamaniu ręki, którego doznał walcząc na Glory w Chicago. W pojedynku z Niklasem Larsenem kość przedramienia pękła prawdopodobnie po zablokowaniu jednego z kolan. Zawodnik z uwagi na kontuzję nie walczył od końca lutego bieżącego roku. Przed pojedynkiem z Larsenem Pławecki stoczył aż osiem walk w 2016 roku, zdobywając między innymi pas Mistrza Świata WKN oraz ocierając się o zwycięstwo w turnieju eliminacyjnym Kunlun Fight. W Chinach w stoczył dwie walki, które ze względu na rundy dodatkowe trwały łącznie 27 minut, z Nishikawą Tomoyukim i Tian Xinem. Pełną historię walk #1 rankingu Madfight24 w kategorii lekkiej znajdziecie na jego wikipedii.

Pławecki w swojej najbliższe walce zmierzy się z Fengiem Xingli, który ma już na koncie występy dla największych azjatyckich organizacji. W ringu Kunlun Fight mierzył się między innymi z Dzianisem Zievem. Walczył też na galach Hero Legends, gdzie wygrał oba swoje pojedynki. Xingli ma 22 lata i mierzy 174 cm. Jego aktualny rekord to 16-4.

Na tej samej gali wystąpi też najbliższy przeciwnik Michała TuryńskiegoPetr Romankiewicz. O tej walce więcej przeczytacie w komunikacie prasowym organizacji DSF. Kolejną walkę dla Azjatyckiego giganta stoczy też niezwykle aktywny w ostatnim czasie Artur Kyshenko. Ukraiński zawodnik stoczy tym samym ósmą z rzędu walkę dla Kunlun Fight. Kyshenko gościł niedawno w Polsce podczas seminarium szkoleniowego.

Galę będzie można obejrzeć korzystając z aplikacji Kunlun Fight.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

*