Łukasz Pławecki wystąpi na Glory 38 w Chicago – już 24 lutego

Popularny Boom Boom wystąpi na gali największej i najbardziej prestiżowej organizacji kickboxerskiej na świecie jaką bez wątpienia jest Glory.

Podczas gali Glory 38 w Chicago będziemy mieli zatem dwóch reprezentantów polskiego kickboxingu. Wcześniej informowaliśmy już o powrocie na ring Glory Pawła Jędrzejczyka.

Zawodnik opowiedział nam o genezie walki:

[quote]Moja walka na Glory to nie jest przypadek. Planowałem to. Pod koniec zeszłego roku, jeszcze przed zdobyciem pasa WKN,  wiedziałem że w 2017 chcę zawalczyć w USA. Miniony rok był dobry dla mnie, pod września do grudnia byłem w świetnej formie i wygrałem kilka ważnych, trudnych walk. Aby dostać się do Glory trzeba umieć uzasadnić “czemu ja”,  a ja miałem argumenty w postaci świetnego roku i walk dla dużych podmiotów. O walce wiem od dwóch tygodni, jednak musiałem domknąć tematy formalne zanim mogłem oficjalnie to ogłosić. Teraz, kiedy mam już wizę wiem że będę tam na 100%.[/quote]

Pławecki, którego niedawno wybraliśmy Zawodnikiem Roku 2016, w ubiegłym roku walczył osiem razy. Walki toczył dla takich organizacji jak King of Kings, MFC czy Kunlun. Pięć walk wygrał, jedną zremisował i dwa razy musiał uznać wyższość rywala. W ostatniej, grudniowej walce zdobył pas mistrza świata WKN. Przed walką w USA jest pewny siebie:

[quote]Razem z Pawłem mamy zamiar pokazać wszystkim, że Polacy zasługują na takie walki. Jestem w szczycie formy, czuję że to będzie moja noc. Nie udałoby się to gdyby nie pomoc kilku osób, które we mnie wierzyły przez cały czas i pomogły mi znaleźć się tu gdzie jestem. [/quote]

Przeciwnik, z którym zmierzy się Pławecki zostanie potwierdzony w przyszłym tygodniu.

Walka będzie częścią Super Fight Series, które można oglądać na UFC Fight Pass. Gala planowana jest na 24 lutego.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

*