Łukasz Pławecki zdobywa pas Mistrza Świata federacji IPCC w K-1 – wyniki gali HFO 4 w Nowym Sączu

Łukasz Pławecki, trener i zawodnik klubu HALNY Nowy Sącz, na gali HFO 4 zdobył prestiżowy pas Mistrza Świata federacji IPCC pokonując zawodnika reprezentującego Gambę oraz Kyshenko Gym Yankubę Juwara.

Walka Łukasz Pławecki vs Yankuba Juwara była ostatnią i najważniejszą z piętnastu pojedynków, które odbyły się w hali MOSiRu w Nowym Sączu. Przy dopingu ponad 1,5 tysiąca kibiców Pławecki doprowadził do trzech liczeń Gambijczyka i tym samym zmusił Macieja Bajtla, który sędziował ten pojedynek, do zakończenia walki na jego korzyść. Pławecki w ringu musiał sobie radzić z ponad 20 cm wyższym przeciwnikiem, który świetnie i często nieszablonowo kopał. Dodatkową nagrodą, jaką organizacja HFO przygotowała dla zwycięzcy tego pojedynku, było 20 tysięcy złotych ufundowane przez jednego ze sponsorów wydarzenia. Miejmy nadzieję, że tej wysokości uposażenia dla zawodników będą coraz częściej pojawiały się na polskim podwórku K-1. Warto wspomnieć, że w narożniku Gambijczyka stał Artur Kyshenko, który obecnie rozwija swój własny klub w Barcelonie i zapewne coraz częściej będzie widywany na galach nie tylko w roli walczącego.

 

Przy okazji dużego wydarzenia sportowego w swoim rodzinnym mieście na zwycięskie tory powrócił Bartosz Zając, pewnie pokonując już w pierwszej rundzie młodego Łukasza Kozyrę. Podobnie jak Zając po porażce przed własną publicznością powrócił też Norbert Job, który w bardzo dobrym stylu przełamał i pokonał przez TKO Tomasza Kubczaka. Z kolei Przemysław Pawlak, który w ringu HFO zmierzył się ze Słowakiem Jozefem Kołodziejem, przegrał walkę przed czasem po świetnym wysokim kopnięciu Słowaka. Pawlak podczas liczenia nie był w stanie przekonać sędziego ringowego, że jest w stanie kontynuować walkę i ten zakończył pojedynek już w 1 rundzie.

Oddzielny akapit należy się walce Marcina Kreta i Michała Benbena, którzy to zawodnicy bardzo dobrze znają się z amatorskich ringów oraz ze zgrupowań Kadry. Na HFO 4 w Nowym Sączu zmierzyli się w kategorii -70 kg. Walkę świetnie zaczął Benben, który mimo różnicy wzrostu na jego niekorzyść trafiał Kreta raz za razem prostymi, a kiedy walka przenosiła się do półdystansu szukał swojej szansy w podbródkowych i sierpach. Runda pierwsza należał do zawodnika z Bełchatowa. Drugie starcie można było opisać jako wojna na wyniszczenie i mimo braku knockdownów, zawodnicy raz za razem wymieniali się mocnymi ciosami. W trzeciej rundzie Marcinowi Kretowi udało się złapać Michała Benbena kolanem i pochodzący z Gorlic zawodnik zaczął zdobywać przewagę. Sędziom nie udało się wyłonić lepszego po regulaminowych trzech rundach więc ogłoszono czwartą. Ta była podobna do rundy drugiej, czyli nieustające i brutalne wymiany aż do drugiej minuty, kiedy Marcin Kret wystrzelił wysokim kopnięciem i posłał Michała Benbena na deski. Ten kontynuował walkę, ale nie udało mu się odwzajemnić tym samym. Ostatecznie zasłużenie zwyciężył Marcin Kret, a walka zapadnie na długo w pamięci kibiców.

Gala zgromadziła około półtora tysiąca kibiców, którzy bardzo żywo reagowali na sportowe emocje oraz na atrakcje przygotowane dla nich przez organizatorów. Na pewno należały do nich pojedynki rycerskie na miecze i topory, które zostały włączone do fightcardu i rycerze, podobnie jak zawodnicy K-1 i MMA, do ringu wychodzili przy okrzykach ring anouncera i wybranej przez siebie muzyce.

Poza walkami na zasadach K-1 podczas gali kibice mogli zobaczyć też pojedynki MMA i po jednej walce w boksie oraz w formule kick-light. W tej ostatniej po raz drugi na ringu HFO wystąpił najmłodszy podopieczny Łukasza Pławeckiego -zaledwie 9-letni Miłosz Dąbrowa.

Pełne wyniki:

 • -70 kg: Maciej Kucharski (Halny Nowy Sącz) pok. Andreja Kandraca (Goral Gym Słowacja) przez KO w 1 rundzie
 • -35 kg: Miłosz Dąbrowa (Halny Nowy Sącz) pok. Vratko Skladany’ego (Martial Arts Słowacja) przez decyzję 3-0
 • -77 kg: Andrzej Grzegorczyk (Halny Nowy Sącz) pok. Sylwestra Pleśniaka (Artfight Rzeszów) przez decyzję 3-0
 • MMA -70 kg: Konrad Mikołajczyk (Halny Nowy Sącz) pok. Kamila Hamdana (Spartakus Rzeszów) przez TKO (uderzenia) w 1 rundzie
 • -81 kg: Witold Myjak (Halny Nowy Sącz) pok. Dariusza Miernika (Corio Team Łódź) przez decyzję 3-0
 • MMA -84 kg: Tomasz Mozdyniewicz (Halny Nowy Sącz) pok. Patryka Masalskiego (Kowadło Ciechanów) przez TKO (uderzenia) w 1 rundzie (2:16 min)
 • -77 kg: Norbert Job (Halny Nowy Sącz) pok. Tomasza Kubczaka (Corio Team Łódź) przez TKO w 3 rundzie
 • -91 kg: Jakub Jendrejcak (Słowacja/Goral Gym) pok. Bogdana Zająca (Halny Nowy Sącz) przez KO w 2 rundzie
 • MMA -66 kg: Maciej Szczepaniak (Halny Nowy Sącz) pok. Dawida Rybaka (Forma Fight Team Częstochowa) przez poddanie (duszenie zza pleców) w 1 rundzie (2:04 min)
 • -77 kg: Jozef Kołodziej (Słowacja/Goral Gym) pok. Przemysława Pawlaka (Halny Nowy Sącz) przez KO w 1 rundzie
 • -70 kg: Marcin Kret (Uniq Warszawa) pok. Michała Benbena (Gladiators Bełchatów) po 4 extra rundzie
 • -77 kg: Bartosz Zając (Halny Nowy Sącz) pok. Łukasza Kozyra (WKS Sobieski Żagań) przez KO (kolano na tułów) w 1 rundzie

Walka wieczoru

 • 72,5 kg: Łukasz Pławecki (Polska/Halny Nowy Sącz) pokonał Yankuba Juwara (Gambia/Kyshenko Gym) przez TKO (3 x liczenie) w 3 rundzie

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

*