Łukasz Pławecki zwycięża w turnieju eliminacyjnym Kunlun Fight – wyniki i relacja z gali HFO 2 w Krynicy Zdrój [video]

1 maja w Krynicy Zdroju odbyła się druga gala młodej organizacji Halny Fighting Organization, która została założona przez Michała Górskiego i Łukasza Pławeckiego w Nowym Sączu. Gala HFO 2: Kunlun Eliminations odbyła się w Hali Lodowisko, która jest drugim największym obiektem w Małopolsce (po Kraków Arena).

IMG_9356

Na gali odbyło się 15 walk, które w większości stały na bardzo wysokim poziomie, a karta główna i turniej eliminacyjny Kunlun Fight dały kibicom ogromną dawkę emocji więc organizatorzy wydarzenia mogą być zadowoleni z pracy jaką w nie włożyli. Poza emocjonującymi walkami należy pochwalić przede wszystkim stojącą na bardzo wysokim poziomie oprawę gali, którą organizatorzy starali się odnieść do największych europejskich wydarzeń.

W karcie wstępnej obyło się sześć pojedynków, w tym jeden na zasadach MMA. W tej walce pomiędzy dwoma debiutantami Dominik Oślizło z Legion Team Tarnów popełnił jeden błąd, który wykluczy go niestety na jakiś czas z treningów. Po podparciu obalenia zawodnik padł na deski ze zwichniętym stawem łokciowym. Walka zakończyła się przez TKO i tym samym Maciej Szczepaniak zwyciężył w swoim pierwszym zawodowym pojedynku.

IMG_8744

Bardzo dobrze w ringu pokazał się inny debiutant, ale walczący na zasadach K-1. Luke Bampton, który trenuje pod okiem Tomka Sarary w Wiśle Kraków, zaliczył świetny “comeback” w pojedynku z Kamilem Wajdą. Australijczyk po przegranej pierwszej rundzie wziął się do odrabiania strat w rundach 2 i 3, aby ostatecznie triumfować niejednogłośnie na punkty.

W karcie głównej wydarzenia toczyły się wokół turnieju eliminacyjnego Kunlun Fight, którego zwycięzca zawalczy na gali Kunlun w Chinach 19 czerwca. Łukasz Pławecki, który współorganizował galę, wyszedł do ringu “jak po swoje” i swoje osiągnął pewnie wygrywając dwie walki jednego wieczoru. W półfinale zdominował młodego Krystofa Maresa z Czech, który nie potrafił znaleźć sposoby na ciągle atakującego Pławeckiego. Trudniejszy bój czekał go w finale, w którym zmierzył się z Łukaszem Kaczmarczykiem z Gym Fight Wrocław. Pławecki stoczył tym samym piąta zawodową walkę w tym roku i jednocześnie zanotował dwa zwycięstwa z rzędu. Kolejna już 19 czerwca w Chinach.

IMG_0076

Z walk dodatkowych towarzyszących turniejowi warto było czekać na walki Marcina Kreta i Bartosza Zająca. Ten pierwszy, pochodzący z pobliskich Gorlic, zmierzył się z Dennisem Wosikiem, który mieszka i trenuje w niemieckim Oberhausen pod okiem Kamala Amraniego. Młody Wosik wyraźnie przegrał pierwszą rundę ale wziął się do odrabiania strat i poważnie zagroził Polakowi w trzecim starciu. Ostatecznie sędziowie ogłosili niejednogłośne zwycięstwo Marcina Kreta, który wygrywa tym samym trzeci zawodowym pojedynek z rzędu. Kolejną walkę stoczy na gali FBF w Gorlicach i będzie to walka o tytuł Zawodowego Mistrza Polski. Jego przeciwnikime będzie Grzegorz Mardyła.

IMG_9718

Bartosz Zając z kolei przerwał passę porażek wygrywając bardzo pewnie z mocnym Dawidem Nowakiem z łódzkiego Corio Team. Młody Zając ostatni pojedynek stoczył na gali King of Kings w Wilnie i uległ tam Tadasowi Jonkusowi. Tym razem podopieczny Pławeckiego całkowicie zdominował rywala i odniósł cenne zwycięstwo przed własną publicznością.

W pojedynku, który miał oczyścić atmosferę po finale pucharu Polski Low Kick Piotr Sokół zwyciężył przez decyzję z Michałem Ronkiewiczem. O werdykcie zadecydowała większa aktywność Sokoła w ringu oraz fakt, że Michał Ronkiewicz skupił się jedynie na walce w kontrze, co nie przyniosło zamierzonego efektu.

Wydarzenie nie mogłoby się odbyć gdyby nie sponsorzy: Red is Bad, ISPL MEDICAL, Duet, Nitus oraz Hotel Czarny Potok.

Zapraszamy do zapoznania się z pełnymi wynikami gali oraz nagraniem wideo całego wydarzenia.

Karta wstępna:

 • -63,5 kg: Dominik Tomica (Paco Katowice) vs Mateusz Michalik (Halny Nowy Sącz) – remis
 • -71 kg: Przemysław Pawlak (Halny Nowy Sącz) pok. Artioma Dubovika (Garuda Warszawa) 3:0
 • -75 kg: Maciej Kucharski (Halny Nowy Sącz) pok. Aleksandra Parzocha (Paco Team Katowice) 3:0 
 • MMA -66 kg: Maciej Szczepaniak (Halny Nowy Sącz) pok. Dominika Oślizło (Legion Team Tarnów) TKO (niezdolność przeciwnika do kontynuowania walki)  
 • 75 kg: Norbert Job (Halny Nowy Sącz) pok. Bartłomieja Wojasa (Wisła Kraków) 3:0
 • -67 kg: Luke Bampton (Australia/Wisła Kraków) pok. Kamila Wajdę (Halny Nowy Sącz) 2:1

Walka rezerwowa turnieju Kunlun Fight -70 kg:

 • Marek Tarabus (Słowacja) pok. Martina Jedlicke (Czechy) 3:0

Półfinały turnieju Kunlun Fight -70 kg:

 • Łukasz Pławecki (Halny Nowy Sącz) pok. Krystofa Maresa (Czechy) 3:0
 • Łukasz Kaczmarczyk (Gym Fight Wrocław) pok. Tomasa Drabika (Słowacja) 2:1
 • MMA 70 kg: Konrad Mikołajczyk (Halny Nowy Sącz) pok. Grzegorza Szozdę (Dexters Team) 3:0
 • -75 kg: Bartosz Zając (Halny Nowy Sącz) pok. Dawida Nowaka (Corio Team Łódź) 3:0
 • -75 kg: Piotr Sokół (Ring Kraków) pok. Michała Ronkiewicza (Gym Fight Wrocław) 2:1
 • -71 kg: Marcin Kret (Puncher Wrocław) pok. Dennisa Wosika (Amrani Palace) 3:0
 • MMA -120 kg: Grzegorz Janus (Halny Nowy Sącz) pok. Erika Kunzo (Słowacja) TKO

Finał turnieju Kunlun Fight -70 kg:

 • Łukasz Pławecki (Halny Nowy Sącz) pok. Łukasza Kaczmarczyka (Gym Fight Wrocław) 3:0

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

*