Łukasz Rajewski z Ankosu Poznań wystąpi na gali King of Kings 27 lutego w Rydze

fot. MFC/Ultimate Shot

Łukasz Rajewski z poznańskiego Ankosu wystąpi na zaplanowanej na 27 lutego gali King of Kings w Rydze. Będzie to pierwsza walka Rajewskiego dla organizacji IBF, która zorganizuje 10 wydarzeń w 2016 roku, w tym jedno w Polsce. Walka odbędzie się na zasadach MMA w kategorii wagowej -70 kg.

Pochodzący z Płocka ale mieszkający i trenujący w Poznaniu Łukasz Rajewski zwyciężył w swoich dwóch ostatnich występach na galach Tomasza Makowskiego (MFC). We wrześniu ubiegłego roku pokonał Girikhana Khamurzaeva, a na gali MFC 9 w grudniu zastopował w pierwszej rundzie Białorusina Alexandra Zavadskiego. Wcześniej podopieczny Andrzeja Kościelskiego zaliczył dwa niezbyt udane występy na galach KSW.

W stolicy Łotwy – Rydze – Polak zmierzy się z lokalnym zawodnikiem Robertem Skujinsem. Ten 27-letni fighter aktualnie legitymuje się rekordem 4-7-1, a swoją ostatnią walkę stoczył w listopadzie 2015 roku. Na gali Freon „Gigant Fights” w walce wieczoru pokonał faworyzowanego Mihaila Zabaeva. Łotysz, podobnie jak Rajewski, na lutowej gali będzie starał się przedłużyć passę zwycięstw do trzech z rzędu.

fot. MMA Bushido
fot. MMA Bushido

Organizacja King of Kings walki MMA umieszcza zawsze w pierwszej części wydarzenia, która transmitowana jest na żywo przez stację Fightbox HD. Wynika to z obostrzeń kanału Eurosport, który transmituje drugą część gali. W tej drugiej części, czyli King of Kings World GP, zobaczymy innego zawodnika z Polski – Mateusza Kopca, który weźmie udział w ośmioosobowym turnieju w wadze lekkiej. Turniej odbędzie się oczywiście na zasadach K-1.

Kopiec k1

Wszystkich miłośników sportów walki zapraszamy przed odbiorniki 27 lutego, kiedy odbędzie się pierwsza w 2016 roku gala King of Kings z dwoma Polakami na kartach walk. Kanał Fightbox HD dostępny jest między innymi w pakietach sportowych platformy Ipla.tv, w sieciach kablowych oraz na stronie fightboxlive.com.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

*