Maciej Zembik przegrywa w pojedynku o tytuł Mistrza Europy WMC

Maciej Zembik, werdyktem sędziowskim 2:1 przegrywa w pojedynku o pas Mistrza Europy Muay Thai WMC we Francji. Kilka słów na temat walki przesłał nam trener Zembika Dawid Polok.

[quote]Walka toczyła się od początku w wysokim tempie od pierwszej do końca piątej rundy, 50% to klincz choć chyba tylko dwa obalenia po jednym na konto zawodników, bardzo wyrównany poziom obu, żaden z nich nie potrafił przychylić zdecydowanie szali na swoją korzyść. Guevara niesiony mocnym dopingiem natomiast Zembik sercem do walki nie ustępowali pola walki.

W połowie drugiej rundy Zembik został uderzony głową prze przeciwnika podczas wejścia w klincz to skutkowało obszernym rozcięciem prawego łuku brwiowego. Udało nam się skutecznie zatamować krwawienie aby nie dać sędziemu pretekstu do zakończenia walki.

Po czterech wyrównanych rundach Zembik w piątej miał postawić wszystko na jedną kartę dążąc do zakończenia walki przed czasem kolanem na głowę lub choć doprowadzając do liczenia, zabrakło milimetrów.

Ostatecznie decyzją sędziów werdyktem 2:1 zwycięża zawodnik gospodarzy. Od początku wiedzieliśmy aby wygrać trzeba zdecydowanie dominować lub zakończyć walkę przed czasem nie dając argumentów sędziom. Zabrakło przysłowiowej „kropki na i” w wykonaniu Zembika. Choć sama walka była bardzo dobra, szybka, mocna i wyrównana. [/quote]

Dawid Polok zdradził też plany na najbliższe miesiące zawodnika ŻKSW.

[quote]Teraz Maciej idzie na zasłużony odpoczynek, regeneracja i rozpoczęcie przygotowań do MFC12 w Zielonej Górze w trakcie których zaliczy Tajlandię.[/quote]

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

*