Makowski Fighting Championship 8 wyniki i relacja na żywo

0
155

Zapraszamy do śledzenia na żywo wyników gali MFC 8, która trwa właśnie w Zielonej Górze. Transmisję możecie śledzić na kanale Fightbox.

  • K-1, 80 kg: Sławomir Przypis (Żytkiewicz Team) pok. Martina Orsuliaka (Słowacja)

Bardzo wyrównana walka, szczególnie pierwsze dwie rundy. Trzecie runda to rozpaczliwe ataki Słowaka i dobra, solidna praca Przypisa, co ostatecznie dało mu zwycięstwo 3:0.

  • MMA, 61 kg: Marcin Bilman (Ankos Zapasy Poznań) vs Jakub Wikłacz (Berkut Arrachion Olsztyn)

Pierwsza walka MMA na gali zakończyła się remisem. Po 3 rundach bardzo wyrównanej walki sędziowie jednogłośnie ogłosili remis. Zawodnicy skupili się raczej na walce w parterze i tam przekazywali sobie inicjatywę przez 15 minut.

  • K-1, 70 kg: Bartłomiej Wawryszyn (Maku Gym Nowe Miasteczko) pok. Martina Čermáka (Słowacja)

Słowacki zawodnik przez trzy rundy próbował przechylić szale zwycięstwa na swoją stronę kopiąc kolanami, wykorzystując przewagę zasięgu. Wawryszyn doprowadził jednak do liczenia w pierwszej rundzie i ostatecznie zwyciężył w tej walce 2:1. Walka, gdyby nie liczenie w pierwszej rundzie, mogła zakończyć się zwycięstwem Słowaka, gdyż ten bardzo skutecznie trzymał Wawryszyna w dystansie i tym samym uniemożliwiał mu atakowanie.

  • MMA, 70 kg: Łukasz Rajewski (Ankos Zapasy Poznań) pok. Girikhan Khamurzaev (Berkut Arrachion Olsztyn)

Drugi i ostatni pojedynek MMA na gali MFC to także starcie Ankosu z Arrachionem. Reprezentant Ankosu, czyli Łukasz Rajewski, prezentował przez całą walkę styl typowy dla zawodnika wywodzącego się ze stójki. Jego rywal z Olsztyna wręcz przeciwnie – starał się zaprosić Rajewskiego do parteru. Bardzo zachowawcza postawa Rajewskiego i systematyczne rozbijanie Czeczena dały mu jednogłośne zwycięstwo 3:0.

  • Muay Thai, 62 kg: Maciej Zembik (Żarski Klub Sportów Walki) pok. Kamila Szczepaniaka (Quest Bogdanka)

Pierwsza i jedyna walka Muaythai na gali. Po pierwszej, dość wyrównanej rundzie, Maciej Zembik dał prawdziwy koncert agresji w rundzie drugiej i był tym samym blisko zakończenia walki przed czasem. Jedno liczenie w drugiej i jedno w trzeciej rundzie dały Zembikowi pewne zwycięstwo na punkty 3:0

  • K-1, 72 kg: Michał Szmajda (Maku Gym Nowe Miasteczko) pok. Piotra Jasińskiego (Muay Thai Corio Team)

Pierwsze KO gali. Michał Szmajda kończy walkę w trzeciej rundzie bardzo mocnym prawym sierpowym.

  • K-1 80 kg: Eyevan Raul Danenberg (Holandia / Peters Gym) pok. Pawła Jędrzejczyka (Puncher Wrocław)

Czekaliśmy niecierpliwie na tą walkę. Zmiana rywala z Krogera na Danenberga znacznie zwiększyła atrakcyjność karty walk. W pierwszej rundzie mieliśmy dokładnie to czego się spodziewaliśmy: próby wejście w półdystans Pawła i fantastyczną pracę kolanami ze strony Holendra. Druga runda była bardzo ciężka dla Pawła, szczególnie w kwestii kondycji, która cierpiała z każdym kolejnym celnym kolanem Eyevana. Trzecia runda, mimo usilnych prób Pawła nie zmieniła obrazu pojedynku. Świetna walka, bardzo miła dla oka. Eyevan pokazał, że jest jednym z najciekawszych prospektów w Holandii i zwyciężył pewnie z naszym czołowym zawodnikiem -80 kg. Choć Paweł zostawił serce na ringu tym razem musiał uznać wyższość rywala.

Walka w obronie tytułu Mistrza Świata WKN

  • K-1 58,9 kg: Federico Roma (Argentyna) pok. Tomasza Makowskiego (Maku Gym Nowe Miasteczko)

Ostatnia walka gali, pojedynek w obronie pasa WKN między Makowskim, a Romą zaczął się od wymiany piekielnie mocnych niskich kopnięć. W trzeciej rundzie Tomek Makowski znalazł się w ogromnych tarapatach, popełnił kilka błędów i pozwolił Romie zdobyć lekka przewagę. W czwartej rundzie Argentyńczyk konsekwentnie powiększał to co udało mu się zdobyć w rundzie numer trzy i raz za razem rozbijał Polaka. W końcówce rundy, po jednym z wielu lowkicków na tylną nogę Makowskiego udało mu się sprowadzić go na deski. Federico Roma zwycięża z Tomkiem Makowskim przez KO w 4 rundzie i zdobywa pas Mistrza Świata WKN.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

*