Marcin “Różal” Różalski wraca do K-1 za sprawą federacji DSF Kickboxing Challenge

Niedawno dowiedzieliśmy się o podpisaniu przez federację DSF Kickboxing Challenge kontraktu z Danielem Omielańczukiem, a dziś w sieci pojawiło się zdjęcie prezentujące innego weterana MMA Marcina Różalskiego, podpisującego kontrakt z prezesem federacji p. Sławomirem Dubą.

Marcin Różalski, który stoczył dla KSW dziesięć pojedynków, w tym walkę o pas mistrzowski z Fernando Rodriguesem Jr. na stadionie narodowym, to zawodnik wywodzący się ze stójki, a dokładniej z K-1 i Muay Thai.

Ostatni raz w K-1 zawodnik z Płocka walczył w 2009 roku kiedy w ćwierćfinale K-1 WGP w Łodzi pokonał Koreańczyka Yong Soo Parka. Niestety kontuzja uniemożliwiła Różalskiemu wyjście do kolejnej walki. Wcześniej zdobywał takie tytuły jak Mistrz Świata ISKA, Mistrz Świata WKA czy Międzynarodowy Zawodowy Mistrz Polski. Popularny Różal walczył na całym świecie, pokonując takich zawodników jak Abdullah SelamMitat Tahirsylaj czy wspomniany Koreańczyk Yong Soo Park. Rywalizował też z Gregorym Tonym, Patrice Quarteronem czy aktualnie #12 światowych rankingów Sherdoga Cheickem Kongo.

Marcin Różalski dwukrotnie w ringu spotykał się z Rafałem Petertilem, walczył także z Przemysławem Saletą czy Łukaszem Jaroszem. Ogólny rekord Marcina Różalskiego w zawodowym K-1 to 21 zwycięstw, 8 porażek oraz 1 remis.

Nieznana jest jeszcze data debiutu Różala w szeregach organizacji DSF, jednak pewnikiem jest że zakontraktowanie takiego zawodnika zwróci uwagę całego polskiego światka MMA w kierunku kickboxingu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

*