Mariusz Wach vs Aleksandr Powietkin – gdyby liczby walczyły…

fot. Przemek Garczarczyk

4 listopada zbliża się nieubłaganie! Już jutro w Kazaniu Mariusz Wach (31-1, 17 KO) i Aleksandr Powietkin (29-1, 21 KO) staną oko w oku podczas oficjalnej ceremonii ważenia, a dzień później ringowa ‘wojna’! Przyjrzyjmy się dokładnie statystykom obu pięściarzy.

Parametry fizyczne przemawiają zdecydowanie na korzyść “Wikinga”. Polak jest wyższy od Rosjanina o 14 cm, posiada większy zasięg ramion aż o 17 cm i z pewnością jutro wniesie ok. 10 kg więcej na wagę niż Powietkin. Obaj pięściarze są rówieśnikami z rocznika 1979. Na zawodowych ringach debiutowali w 2005 roku.

Staty

“Wiking” stoczył do tej pory 32 walki, z których 31 wygrał, w tym 17 przed czasem. “Sasza” na swoim koncie ma 30 stoczonych walk, 29 razy z ringu wychodził zwycięsko i aż 21 rywali “kończył” przed czasem. Obaj pięściarze do tej pory przegrywali tylko raz i obaj zostali pokonani na punkty z rąk Wladimira Kliczki. Zarówno Wach jak i Powietkin na zawodowych ringach stoczyli 177 rund, a o ok. 2 minuty dłużej między linami przebywał Rosjanin.

Fizycznie zdecydowanie lepiej wygląda Mariusz, ale statystki ringowe są po stronie Aleksandra. Mówi się jednak, że “Sasza” nie za bardzo potrafi boksować z ‘większymi’ i nie mamy nic przeciwko by to się sprawdziło w Kazaniu! Ale jak będzie..? odpowiedź już w środę ok. godziny 20! I Mocno wierzymy, że Polak w przyszłym roku zawalczy o mistrzostwo świata WBC, bo przecież na szali tego pojedynku jest m.in. status oficjalnego pretendenta!

Transmisja gali w Polsacie Sport, początek transmisji od 13:45, Mariusza w ringu powinniśmy zobaczyć ok. 18-18:30.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

*