Marta Chojnoska i Viktoria Korkoshko zmierzą się na gali FEN – informacja prasowa

Jednym z ostatnich zestawień jakie organizacja Fight Exclusive Night pragnie odsłonić kibicom jest kobiecy pojedynek Kickboxingu na zasadach K-1, który zostanie rozegrany na gali FEN 7 „Real Combat” w Bydgoszczy, w piątek, 24-go kwietnia 2015 roku. W hali „Artego Arena” zmierzą się polska Mistrzyni Świata w Kickboxingu, Marta Chojnoska i wielokrotna Mistrzyni Ukrainy, Viktoria Korkoshko. Walka odbędzie się w kategorii wagowej do 55 kg.

Licząca 29 lat Marta Chojnoska to Mistrzyni Świata w amatorskim Kickboxingu z 2011 roku. Była także Mistrzynią Europy i wielokrotną mistrzynią Polski w formule K-1 i Sanda. Karierę zaczynała od Judo, ale w 2012 roku trafiła do MMA dochodząc do finału turnieju KSW, gdzie uległa jedynie Karolinie Kowalkiewicz. Stoczyła dwie walki w organizacji FEN, z których jedną wygrała. Aktualnie trenuje w Fight Club Shi-Kon Łódź. Chojnoska waży 56 kg i mierzy 168 cm.

Urodziwa 21-letnia Viktoria Korkoshko pochodzi z Zaporoża i jest wielokrotną mistrzynią swojego kraju w Muay Thai, a także Kicboxingu. W krajowej rywalizacji potrafiła pokonać nawet samą Lenę Ovchynnikovą w 2013 roku. Zmierzyła się także z najlepszą rosyjską zawodniczką kategorii koguciej, Anastasią Yankovą, ulegając rywalce tylko zdaniem sędziów. Zdaniem fanów mająca wówczas 18 lat ukraińska sportsmenka była lepsza. Na ostatnich Mistrzostwach Ukrainy w Muay Thai w lutym tego roku Korkoshko zdobyła trzecie miejsce w wadze do 51 kg. Viktoria trenuje w klubie SK Cross Muay Thai w Zaporożu. Waży 54 kg i mierzy 167 cm.

Walki kobiet to stały element gal Fight Exclusive Night i wszystkie były bardzo udane, dlatego będziemy rozwijać ten kierunek. Chojnoska przegrała u nas w debiucie z Sylwią Juśkiewicz, ale potem wygrała kolejną walkę, stąd chcemy dać jej szansę. Korkoshko to jedna z najbardziej utalentowanych zawodniczek z Ukrainy a poziom ukraińskiego Muay Thai i Kickboxingu jest najwyższy w Europie. Chcemy je skonfrontować i dać kibicom walkę na najwyższym poziomie” – powiedział Rafał Sawicki wiceprezes organizacji.

Informujemy, iż bilety będą dostępne w sprzedaży internetowej na stronie www.eventim.pl oraz w punktach stacjonarnych tej sieci takich jak: Saturn, EMPiK, Media Expert i Media Markt. Pełna lista punków dostępna pod linkiem: TUTAJ

Źródło: informacja prasowa FEN.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

*