Marta Waliczek pokonuje Różę Gumienną i zostaje nową mistrzynią organizacji FEN – skrót walki

fot. Wojtek Wojciechowski / FEN

Marta Waliczek, która na amatorskich ringach startowała najczęściej w kategorii do 60 kg, pokonała panująca mistrzynię Różę Gumienną i odebrała jej tym samym pas mistrzowski kategorii -65 kg. Walka odbyła się na gali FEN 19 we Wrocławiu.

Róża Gumienna, reprezentująca Puncher Wrocław, pas mistrzowski zdobyła na gali FEN 15 w Lubinie gdzie pokonała Martinę Fendrichovą. Podczas FEN 19 zmierzyła się z Martą Waliczek reprezentującą Berserkers Team Bielsko Biała. Waliczek była w tym starciu underdogiem i było to widać w pierwszych minutach walki, w których to Gumienna bardzo skutecznie dystansowała swoją przeciwniczkę.

Marta Waliczek nieustannie parła do przodu i mniej więcej od połowy starcia zaczęła budować przewagę nad słabnącą Różą Gumienną. W czwartej, dodatkowej rundzie doprowadziła do liczenia i bezsprzecznie zwyciężyła całą walkę.

Prezes federacji FEN Paweł Jóźwiak zapowiedział, że powoli będzie rezygnował ze starć kobiet w K-1 idąc bardziej w stronę MMA kobiet. Miejmy nadzieję, że Marcie Waliczek zostanie dana jeszcze szansa obrony pasa, np na gali w Katowicach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

*