MAS FIGHT: Buakaw vs Yi Long III na zasadach MAS Fight

MAS Fight na swoim Facebooku ogłosiło prawdopodobnie najgłośniejsze starcie 2019 roku – trzeci pojedynek pomiędzy Buakawem, a Yi Longiem. Walka ma się odbyć na unikalnych zasadach MAS Fight w październiku 2019 roku.

Buakaw i Yi Long to bez wątpienia największe gwiazdy azjatyckich sportów walki. Obaj cieszą się ogromną popularnością i w swoich krajach mają status supergwiazd. Zawodnicy starli się dotychczas dwukrotnie i aktualnie każdy wygrał po jednej walce. Obie walki odbyły się w Chinach i wiele osób wskazuje, że w drugim starciu, które wygrał Yi Long, dużą pracę za swojego zawodnika wykonali sędziowie punktowi.

Sasan Ghosairi, który jest dyrektorem sportowym miedzy innymi MAS Fight, All Star Fight oraz Kunlun Fight, znalazł idealne rozwiązanie ewentualnych wątpliwości sędziowskich w trzecim starciu pomiędzy Tajem, a Chińczykiem. Walka odbędzie się na zasadach MAS Fight, czyli będzie to 9-minutowy pojedynek, który zakończyć się może tylko KO lub remisem. Organizacja MAS Fight w ogóle nie zakłada udziału sędziów punktowych w wydarzeniu.

Yi Long brał już udział w tego typu gali, pokonując mierzącego ponad 2 metry Choi Hong-mana.