MAS FIGHT: Choi Hong-man vs Yi Long czyli 218 cm vs 176 cm w walce, którą wygrać można tylko przez KO

Koreański gigant Choi Hong-man i Chiński mnich Yi Long zmierzą się w walce na zasadach MAS FIGHT w jednym z najbardziej luksusowych hoteli w Makau.

W Venetian Macao odbędzie się gala MAS FIGHT, której zasady znacząco odbiegają od tego co znamy z ringów K-1, Max Muay Thai czy nawet Tatneft. Walki w MAS Fight trwają 9 minut i jest to tylko jedna runda. Pojedynek można wygrać tylko przez KO. W każdym innym wypadku orzekany jest remis. To o czym mówi się mniej oficjalnie to wynagrodzenia zawodników, które zależne są od ilość zakładów obstawionych w trakcie trwania walki. Zawodnik, który wygra otrzymuje równowartość postawionej przez publiczność na jego zwycięstwo gotówki.

Choi Hong-man to gigant mierzący aż 218 cm. W swojej karierze walczył głównie dla Japońskiego K-1 i to z takimi zawodnikami jak Remy Bonjasky, Jerome Le Banner czy Badr Hari. Chińczyk legitymuje się zawodowym rekordem 12-7.

Nazywany mnichem Yi Long jest prawdziwą supergwiazdą w Chinach i jednocześnie bardzo doświadczonym zawodnikiem z rekordem 61-12-1. Walczył i wygrywał między innymi z Buakawem, Marco Pique czy Enriko Khelem. W ostatnich pojedynkach umiejętności Chińskiego mnicha, który często był faworyzowany przez lokalnych sędziów, weryfikowali przed czasem Sitthihai i Saiyok.

2 KOMENTARZE

 1. Zdecydowanie lepiej byłoby gdybyście napisali, że odniósł rzekome, bądź kontrowersyjne zwycięstwa. Tak naprawdę, z Buakwem i Kehlem przegrał bez cienia wątpliwości.

  • zawszę się gryzę w język w takich sytuacjach. Zarówno w Polsce jak i na świecie. Faktem jest, że wygrał. A że wygrał bo sędziowie chcieli by wygrał to okoliczności 🙂
   Wolę podać fakty i dodatkowo wskazać, że był często ciągnięty za uszy przez sędziów, niż napisać “wygrywał niesłusznie”.

   Podobnie jest w Polsce. Często wiem, że dany zawodnik obił totalnego ogóra, ale nie piszę tego, piszę tylko o faktach – werdykcie walki 🙂

   Ale doskonale rozumiem o co Ci chodzi. I zgadzam sie w 100% jako osoba. Na portalu pozostawiam fakty 🙂

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

*