Masternak vs Bellew 12 grudnia o pas mistrza Europy

fot. sport.wp.pl

12 grudnia na gali w Londynie czeka nas bardzo mocny polski akcent! Mateusz Masternak (36-3, 26 KO) zmierzy się z Tonym Bellew (25-2-1, 16 KO) o wakujący pas mistrza Europy kategorii cruiser. Tak jak już “Master” jakiś czas temu zapowiadał, że coś bardzo konkretnego wisi w powietrzu, dziś w końcu ujrzało światło dzienne i ewentualne zwycięstwo Polaka otwiera drogę do walk o mistrzostwo świata.

Bellew na zawodowych ringach przegrał tylko dwukrotnie, ale z mocnymi nazwiskami, które dobrze powinni znać polscy kibice dzięki Andrzejowi Fonfarze, a mianowicie z Adonisem Stevensonem i Nathanem Cleverlym. Te porażki były jednak w kategorii półciężkiej. W tym roku Anglik walczył dwukrotnie i pewnie pokonał przez TKO Ivice Bacurina (22-8-1, 12 KO) w 10 rundzie oraz ostatnio 5 września Artursa Kulikausiksa (16-27-6, 8 KO) w 5 rundzie. Anglik uważa, że teraz starcie z Masternakiem będzie najtrudniejsze w dotychczasowej karierze.

Dla Mateusza będzie to 4 pojedynek w tym roku i chciałoby się powiedzieć, że po 3 zwycięskich czas na 4.. ale niestety został ‘przekręcony’ w RPA w walce z Johnnym Mullerem (19-5-2, 13 KO) w której był zdecydowanie lepszy.. ale decyzją sędziów przegrał. Ostatni raz naszego utalentowanego junior ciężkiego mieliśmy przyjemność oglądać na początku września i bardzo pewnie i efektownie pokonał przez TKO już w 2 rundzie Brazylijczyka Carlosa Ailtona Nascimento (12-2, 9 KO).

Mateusz już nas zapewnia, że do Londynu 12 grudnia “jedzie po swoje!!” Walką wieczoru tego dnia będzie ‘ciężkie’ starcie Anthony Joshua (14-0, 14 KO) vs Dillian Whyte (16-0, 13 KO).

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

*