Mateusz Kopiec i Piotr Woźnicki na King of Kings World GP w Rydze – karta walk

King of Kings swój następny event zorganizuje na Łotwie. W stolicy tego kraju – Rydze – odbędzie się gala, na której zostanie rozegrany turniej KOK WGP w wadze do -77 kg. Poza zmaganiami o miano pretendenta do pasa organizacji, organizator zapewni kibicom kilkanaście świetnie zapowiadających się pojedynków na zasadach K-1. Na gali zobaczymy dwóch zawodników z Polski, a dokładniej z warszawskiej Garudy – Mateusza Kopca i Piotra Woźnickiego.

HIGHLIGHT Mateusza Kopca po KOK w Wilnie

kopiec[gap height=”10″]

Mateusz zmierzy się z bardzo ciekawym zawodnikiem z lokalnego Muay Thai Academy. Viacheslav Tevinsh to 25latek, który w swojej karierze zdobył wiele tytułów z międzynarodowych imprez amatorskich zarówno kickboxingu jak i Muaythai. W marcu 2015 roku zdobył też pas zawodowego mistrza Bushido FC, zwyciężając z Abdou Chorrem ze Szwecji.

Piotr Woźnicki VS Sergei Morari[gap height=”10″]

Piotr Woźnicki propozycję walki otrzymał na długo przed wyjazdem na galę KOK w Mołdawii, gdzie przegrał przez KO z Mateiem Vitalie. W Rydze weźmie udział u turnieju – 77 kg, a jego pierwszym rywalem będzie Sergei Morari. Zawodnik z Mołdawii zanotował bardzo udany występ na gali KOK w Gdańsku, gdzie ciężko znokautował Przemka Ziemnickiego. Na gali KOK w Kiszyniowie przegrał z bardzo mocnym Turalem Bayramovem.

Rain Kaerkinen VS Eugeny Alekseev[gap height=”10″]

W drugiej parze półfinałowej zmierza się ze sobą Rain Karkinen z Estonii i Eugeny Alekseev. Szczególnie ten drugi może zapewnić widzom dużą dawkę emocji. Jest on między innymi autorem niezwykłej urody KO, którego nagranie robiło furorę w sieci. Znajdziecie je poniżej.

baya[gap height=”10″]

Walką wieczoru będzie starcie pomiędzy Chrisem Baya z Mike’s Gym, a Kristapem Bulmeistarsem.

Kristap swoją ostatnią walkę stoczył z Rafałem Dudkiem podczas gali KOK w Polsce. Mimo, że przegrał tamten pojedynek to zaprezentował się z bardzo dobrej strony, na co zwrócił uwagę także Rafał. Ten 22 latek, trenujący w lokalnym klubie Muay Thai Academy w Rydze z pewnością będzie mógł liczyć na doping lokalnych kibiców. Obiekt przygotowany jest na przyjęcie ok 10 000 kibiców, więc okrzyków nie powinno zabraknąć.

Chris jest triumfatorem ostatniego KOK WGP -71 kg, które rozegrane zostało w Płocku. W pięciorundowej, finałowej walce turnieju pokonał Mateusza Kopca. Baya idzie ostatnio od zwycięstwa do zwycięstwa, notując też liczne nokauty. Jest to na pewno jeden z najciekawszych “młodych” lekkich, jakiego możemy oglądać na ringach organizacji KOK.

Całe wydarzenia pokaże na żywo stacja Fightbox HD.

Nagranie KO Eugenieya Alekseeva:

 

Pełna karta walk:

 • -71 kg: Chris Baya vs Kristap Bulmeistars
 • -71 kg: Mateusz Kopiec VS Vyacheslav Tevinsh
 • -71 kg: Henrikas Vikšraitis VS Edvin Kibus

#1 półfinał turnieju -77 kg:

 • Rain Kaerkinen VS Eugeny Alekseev

#2 półfinał turnieju -77 kg:

 • Piotr Woźnicki VS Sergei Morari

Walka rezerwowa turnieju -77 kg:

 • Sergey Kopachev VS Roman Zibin
 • -85 kg: Mohammed el Boulahiati VS Vitaly Buhryakov
 • -71 kg: Andrej Bruhl VS Valery Brede
 • -65 kg: Luca Cecchetti VS Markko Moisar
 • -54 kg: Alena Mishchuk VS Andra Aho
 • -71 kg: Herkus Lukošiūnas VS Eduard Kamenski
 • -77 kg: Ilyas Rustamov VS Pavel Mazurok
 • -85 kg: Eimantas Kvilynas VS Raimond Aukštikalnis